Saç

Pet Şişeyle Dalgalı Saçlar

By  | 

Saçlarımı maşa ile düzleştirmek benim için hem zahmetli oluyor hemde ısının saçımla doğrudan temas etmesi beni endişelendiriyor. Gün içerisinde çekim, hayatın koşuşturmacası derken saçlarımla uzun uzadıya uğraşmak benim için pek mümkün olmuyor. Bu duruma çözüm ararken instagram keşfetime düşen bazı saç aletlerini keşfettim. En ucuzundan en pahalısına bu ürünleri denedim. Gelin bakalım bu popüler tekniklerden hangileri işe yarıyor !

Bu uygulama için üç farklı teknik denedim. Birincisi plastik bir pet şişeyi kesmekti, ikincisi orta fiyatlı bir ürün, üçüncü ve son olarakta pahalı bir makine denedim. İyi seyirler !

Pet Şişe – 1TL

 Pet şişe yöntemi, bu üç saç uygulaması arasında en maliyetsiz olanıydı. Burada yapmamız gereken şey, bir buçuk litrelik bir şişenin üst kısmını ve -fön makinesi ucu girecek kadar- orta kısmını kesmek. Ardından pet şişeyi hazırladıktan sonra saçımızın bir kısmını -yarıdan fazlasını- pet şişenin içerisine sokuyoruz. Ve fön makinesini ortadaki delik kısımdan sokup, makineyi çalıştırıyoruz. Önemli olan adım, saçın üst kısımdan çıkmadan şişenin içerisinde dalgalanarak dönmesi. Saçımı boru gibi lüle yaptı ancak saçlarımı açtığım zaman etkisi azaldı.

Orta Fiyatlı – 20TL

Bu ürün, bu üç yöntem arasında orta fiyatlı olanıydı. Bunda da mantık aynı, saçımızı yukarıdan sokuyoruz. Ürünü saç kurutma makinesine takıyoruz. Ardından saçı içinde tutarak fön makinesi yardımı ile, saçın ürünün boşluk kısmında dönmesine izin veriyoruz. Vaad ettiği şeylere göre, saçımın içerisinde yaptığı dönme hareketiyle dalgalı olması gerekiyor. Ancak sonuç, dalgalı saçtan daha çok içe dışa fön gibi oldu. Burada dikkat etmemiz gereken adım ise, saçın doğal ve boyadan olabildiğince uzak olması.

Yüksek Fiyatlı – 200TL

Üçüncü ve son yöntemimiz, en pahalı olan uygulama. Bu ürünün vaad ettiği şey, hiç çabasız saçımızı makineye yerleştriyoruz ve makine saçı içine çekip onu kıvırarak -sinyal sesi ile sürenin dolduğunu anlayınca- bırakıyor. Önemli olan ve benim yanlış yaptığım adım, makinenin çıkardığı dıt sesinin dört veyahut beş kere gelmesiymiş.  Diğer iki yöntemden farkı, kurutma makinesine ihtiyaç duymadan sanki bir maşa, düzleştiriciymiş gibi sadece bu aletle saçımızı yapıyoruz. Sonucuna gelecek olursak, instagramda gördüğümüz ya da internette dolaşan videolarda gördüğümüz videolarda olan saçlar gibi benim saçlarımda da düğün maşası gibi lüle oldu. Ellerimle açtığımız zaman doğal, hacimli saçlar elde edebiliyorum. En önemli bir diğer adım ise, saçların yeni yıkanmış veyahut düzleştirir gibi kurutulmamış olması hatta mümkünse saçların hafif yağlı, kirli olması gerekiyor çünkü temiz ve düzleştirilmiş saça bu makine pek uygun değil.

Triko: Koton

Oje: Pastel 106 https://mevy.co/2QftdoJ

Arka Plan Aksesuarlar: https://mevy.co/2Es1mPZ

Mumluk: H&M Home https://mevy.co/2GNDuck

Arka Plan Çiçekler: 

https://mevy.co/2Q7j2To

Videodaki Makyajım: 

Fondöten : Essence Fresh & Fit Healthy Glow https://mevy.co/2F4KPlw

Concealer : Mac Studio Fix NC20 https://mevy.co/2CCKJzP

Kontür : Mac Studıo Fix Sculpt and Shape Kontür Paleti https://mevy.co/2R3jJ5q

Maskara : Avon Big and Extreme https://mevy.co/2s1pH7O

Far : Anastasia Soft Glam https://mevy.co/2EX959M

Ruj : YSL – 17 https://mevy.co/2LN3weu

Allık :  Mac Melba https://mevy.co/2Tqz5O7

Pudra : Kiko Transparan Pudra https://mevy.co/2R0COFf

Highlighter : Nars x ERDEM https://mevy.co/2VocNOD

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *