Diğer

Merve’yle Bir Hafta: Dans

By  | 

Yepyeni bir “Merve ile 1 Hafta” serisine bir yenisini daha ekledim. Bu seferde 1 hafta boyunca birbirinden ilginç ve eminim ki, hepimizin her zaman çok merak ettiğiniz spor ve dansları denedim.Umarım keyifle izlersiniz.

ANTI-GRAVITY YOGA

İlk denediğim ve en çok duygularımı hissettiğim spor sanıyorum bu oldu. Asla kendimi bu kadar çok, tamamen ve kolayca bırakabileceğimi düşünmezdim. 1 saat boyunca kendi içimde, hiç tatmadığım, deneyimlemediğim duyguları çok yüksekte yaşadım. Seansın sonunda göz yaşlarıma hakim olamadım. Çünkü kendimle, içimde Merve ile ilk defa bu kadar çok ve net yakınlaştım, yüzleştim. Mutlaka herkesin denemesi gereken bir yoga çeşidi.

HIGH HEELS DANCE

İtiraf ediyorum en başta aklımda tek bir soru vardı, normal yolda bile topuklu ile zor yürüyen ben, topuklu ayakkabı ile nasıl dans edeceğim ? Dans etmeyi çok seviyorum hatta beni tanıyanlar bilirler, kapı gıcırtısına oynama potansiyeli olan biriyim. Bu dansta dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ayakkabı. Ayakkabınızın bileğinizi sarması gerekiyor. Ve aklınızda dans etmek dışında olan tüm gereksiz, sizi rahatsız edecek düşünceleri atmak. Özellikle de “dans edebiliyor muyum, edemiyorum ?” düşüncesini bırakmak çok önemli. Ben inanılmaz keyif aldım, mutlaka ve mutlaka denemenizi öneriyorum.

POLE DANCE

Egzersizin dans hali, pole dans. Hayatım boyunca hiçbir zaman kollarımın bu kadar iyi çalıştığını hatırlamıyorum. Tüm vücudumu o kadar iyi çalıştırdı ki, 2 gün hiçbir şey yapamayacak, hareket edemeyecek gibi olduğumu hissettim. Pole’de dönmek, üzerinde durmak, kendimi taşımak inanılmaz güzel ve keyifli bir şeydi. Kendi potansiyelimi görmüş oldum.

YETİŞKİN BALESİ

Birçoğumuzun çocukluk hayali hatta benim kızım Melisa’nın da hayali olan şey, balerin olmak. Hep içimde ukte olarak kalmıştı hatta hani herkesin ölmeden önce yapılacaklar listesi vardır ya, benim o listemde balerin olmak, bale yapmak hep vardı. Müziği tüm bedenimde, ruhumda hissetmek o klasik müziğin akışında kaybolmak harika bir deneyimdi.

HOT YOGA

40 derece sıcaklıkta ve %40 nem oranında, özel olarak iklimlendirilmiş bir odada yapılan bir yoga çeşidi olan hot yoga. Hot yoga deyince benim de aklıma direk sıcak bir odada yoga yapmak gelmişti evet ama bu bambaşka bir deneyim. Asla bu kadar sıcak olacağını tahmin etmezdim. Sanki saunada, yoga yapıyorum gibi hissettim. Hot Yoga’nın normal yogadan farkına gelecek olursak eğer, kaslarımız sıcakta gelişmeye ve rahatlamaya en hazır hale geliyor. Ayrıca cildimiz için de çok yararlı çünkü tüm gözeneklerimiz açılıyor. Daha girer girmez, gözeneklerimdeki o açılmayı hissettim. Benim girdiğimde yüzümde biraz makyaj vardı, bırakın makyajın kalmasını çenemden resmen ter aktı. Çıktığımda, seansımız bittiğinde yüzümde çok sağlıklı pembe bir ışıltı vardı.

Sanırım benim favori “Merve ile 1 Hafta”larımdan biri oldu. Hep bir şeylerden dolayı vakit bulamayıp, bahane bulup yapamadığım şeyleri deneyimledim. İnanılmaz çok keyif aldım. Umarım sizlerde en az benim kadar eğlenmişsinizdir. Bana sizin favoriniz hangisi oldu ? bunu yazmayı unutmayın. Denerseniz bana yazmayı hatta fotoğraf atmayı unutmayın. Giderseniz de, benden bir selam söylemeyi unutmayın. Yeni videolarda ve “Merve ile 1 Hafta” serisinde görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın.

https://www.youtube.com/watch?v=98qj4u_xjRc

Pole Dance: The Moon Pole Dance/ Rita https://mevy.co/2QeTioo
High Heels Dance: Dans Fabrika/ Çisil Sıkı https://mevy.co/2N4LyDu
Anti Gravity Yoga: Anti Gravity Turkiye/ Mine Melek https://mevy.co/2Qg5ANo
Sıcak Yoga: Istanbul Sıcak Yoga / Duygu Aygün  https://mevy.co/2R6j5Ar https://mevy.co/2OilCc1
Yetişkin Balesi: İstanbul Yetişkin Bale https://mevy.co/2NLs2kt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *