Makyaj

DÜŞÜK PUANLI ÜRÜNLERLE MAKYAJ YAPTIM! ⭐💄

By  | 

İnternette en düşük puanları alan ve kötü yorum bırakılmış ürünleri test ettim ve düşük puanlı ürünlerle makyaj yaptım. Bakalım gerçekten düşük puan almayı hak ediyorlar mı? Yoksa haklarını mı yemişiz? Umarım keyifle izlersiniz.

Flormar Illuminating Primer Plus
https://mevy.co/2wgo6wY
Ürünün kokusu, kalıcılığı ve etkisiyle ilgili kötü yorumlar gelmiş. Ürünü uyguladığımda sürüşü çok kolaydı, su gibi bir yapısı var. Bazlar genelde kalın yapıda oluyor ve kullanımı çok kolay olmuyor. Dolayısıyla ilk izlenim olarak ince yapılı olması sebebiyle beğendim.

Loreal Bonjour Nudista
https://mevy.co/2HxtyBZ
Bu ürün aydınlık veren renkli nemlendirici ve %92 doğal kaynaklı bir ürün olarak geçiyor. Parlaklık ve nemlendirme vermemesi gibi ürünle ilgili kötü yorumlar gelmiş. İlk izlenim olarak, mat yapısı olduğunu ve aydınlık vermediğini gördüm; ancak ben bu kadar olumsuz yorum yapmazdım. Bir süre bekledikten sonra bu ürün yüzümde oksitlenerek koyulaştı. Oksitlenmesi bence en büyük problem.

Maybelline Affinitone Concealer
https://mevy.co/2HLzDtt
Ben bu ürünü daha önce kullanmıştım ve gayet sevmiştim. Ürünün lekeleri tam olarak kapatmadığı ve kuru olması ile ilgili kötü yorumlar gelmiş. Bence, lekeleri kapatmak ile ilgili konuda, lekelere direk olarak concealer uygulamak doğru bir kullanım değil öncesinde renk düzenleyici uygulayıp sonrasında concealer kullanmak gerekiyor. İlk izlenim olarak yine daha evvel de kullanıp memnun kaldığım gibi oldukça sevdim.

Note Liminous Silk Quattro Eyeshadow
https://mevy.co/2M5xwX2
Bu ürünle ilgili ise pigmentasyon konusunda kötü yorumlar gelmiş. Ben bu palette yeşil rengini kullanmayı tercih ettim. İlk izlenim olarak pigmentasyon konusunda çok fazla renk veriyor; ancak ürün dağıtıldığında açılmaya başlıyor ve kayboluyor. İlk sürdüğümde çok fazla pigment vermişti ancak sonrasında parça parça duruyor ve köşelerini dağıttıkça ürün kayboluyor ve uygulama yapmayı zorlaştırıyor.

Max Factor Kajal Liner
https://mevy.co/2HMue5r
Bu ürün ile ilgili yağlı bir cildiniz var ise hemen akma yaptığı ile ilgili kötü yorumlar var. Bu ürünü ben göz içine uyguladım. Sürümü çok kolay ve pigmentasyonu güzel gözüküyor. Göz kaleminin göz içine uygulandığında performansını beğendim.

The Balm Schwing Eyeliner
https://mevy.co/30G9yoC
Bu ürün bir zamanlar herkes tarafından çok beğenilen bir üründü. Kokusu, fırçası ve sürümü ile ilgili ve sonradan ürünü değiştirdiklerini iddia eden kötü yorumlar alınmış. Daha önce ben bu ürünü kullanıştım; ancak beni pek fazla etkilememişti. İlk izlenimim olarak, bu ürünü kat kat süremezsiniz; çünkü kuru bir ürün. Tek seferde kuyruğunu yapmanız gerekiyor, yoksa bir daha üstünden geçtiğinizde parçalanacak bir yapısı var.

Maybelline Tattoo Brow
https://mevy.co/30G81P2
Bu ürün microblading yaparmış gibi kaş tasarlayabileceğiniz ürün. Ürünün kalıcılığı ve pigmentasyonu ile ilgili kötü yorumlar gelmiş. Ben normalde bu şekilde olan ürünleri pek beğenmiyorum. Kullanımı pratik gelmiyor. Kaş gibi çizgiler yapabiliyorsunuz. Ben normalde kaş ürünlerinde doğal tonları tercih ederim. Bu ürün çok gri duruyor, rengini beğenmedim. Kullanabileceğim kaş ürünü değil.

Note Ultra Volume Mascara
https://mevy.co/2VYJupY
Bu ürünün kalitesi ve volüm vermemesi ile ilgili kötü yorumlar gelmiş. Fırçası fiber plastik ve kalın bir fırça. İlk izlenim olarak sürümü çok kolay ancak volüm vermiyor. Günlük kullanılabilecek; ancak volüm vermeyen bir maskara. Tek katta kirpikleri tek tek ayırıyor. Berbat bir maskara olduğunu söyleyemem. İkinci katı uyguladığımda oldukça uzattı. Uzatması konusunda bu maskarayı beğendim.

Pastel Spring Blush On
https://mevy.co/2JZ2nSg
Pigmentasyonu ve yapısı ile ilgili kötü yorumlar gelmiş. Öncelikli olarak ambalajı çok hoşuma gitti. Uyguladığımda renk konusunda gerçekten başarılı olduğunu gördüm. Pigmentasyonu oldukça iyi; ancak kalıcılığı belki çok dayanıklı olmayabilir. Benim bir önerim; allık uygularken fırçanız ile cildinize ürünü uyguladıktan sonra tampon hareketler ile ürünü cildinize oturtmanız. Sadece ürünü yanaklarınıza uygulıp allık aşamasını bitirdiğinizde ürün çok çabuk uçabiliyor.

Rimmel London Stay Matte – 707
https://mevy.co/2JzJQMX
Bu ürünün kokusu ve yapısı ile ilgili kötü yorumlar gelmiş. Ambalajda gözüken renge göre biraz daha rengi açık geldi; ancak rengini sevdim. Sürümü kolay ancak çok opak bir ürün değil. Dudağı tam kapatmıyor ve dalga dalga duruyor. Dudak çizgilerine dolma yapıyor ve kuru bir yapısı var.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *