Alışveriş

Bitenler 2015 Kış

By  | 

Kış dönemi boyunca kullandığım kozmetik ve bakım ürünleri ile ilgili deneyimlerimi Bitenler 2015 Kış videomla sizlerle paylaşmak istedim. Çok beğendiğim, sürekli yenisini aldığım ve bir daha satın almayı planlamadığım ürünlere bir göz atalım…

Neutrogena Visibly Clear Temizleme Jeli

Kış boyunca sadece 1 kutu bitirdim ve yenisini almadım. Cildim karma olduğu için gergin bir his bıraktı her defasında ve yüzümü yıkadıktan hemen sonra nemlendirici ile cildimi rahatlatmam gerekti… Kokusu çok ferah, içerisinde mandalina ve misket limonu bulunuyor. Ciltte parlamayı alıyor ve gözenekleri temizliyor ancak benim cildime çokta uyumlu olmadı.

The Body Shop Rain Forest Moisture (Kuru Saçlar için Nemlendirici Şampuan)

Benim saçlarım işlem gördüğü için özellikle denemek istedim ve nemlendirici özelliğini çok beğendim. Biter bitmez aldığım bir şampuan oldu. İçerisinde Paraben, Sülfat, Silikon ve renklendirici bulunmuyor. Bu konuda hassasiyetiniz varsa kesinlikle önerebileceğim bir ürün.

Dirty Works Coconut Scrub ( Hindistan Cevizli Vücut Peelingi)

Kremsi yapılı ve içerisinde orta boy kahverengi granüle sahip olan bu vücut peelinginin cildi yumuşatma özelliği hoşuma gitmesine rağmen kokusunu çok yoğun buldum ve farklı bir aroma alternatifi henüz olmadığı için yenisini almayı düşünmüyorum.

MAC Fix+

En sevdiğim MAC ürünlerinin başında gelen MAC Fix+ biter bitmez hemen yenisini aldığım bir ürün. Ben Fix+’ı 4 farklı amaçla kullanıyorum. İlki, makyaj öncesinde cildimi yumuşatmak için tüm yüzüme sıkıp kurumasını bekliyorum. İkincisi, Makyajımı bitirdikten sonra makyajı sabitlemek için yüzüme sıkıyorum. Üçüncü olarak, pigmenti az bir far varsa ya da ışıltılı bir far kullanacaksam gözaltıma bu simler dökülmesin diye ve farı göz kapağıma kolayca sabitlemek için fırçama MAC Fix+ sıkıp sonrasında farı kullanıyorum. Son olarak da, ciltte kalıp gibi duran bir fondötene daha doağl görünüm vermek için fondöten fırçama ya da süngerime Fix+ sıkıp fondöteni sürmeye başlıyorum. Tek olumsuz özelliği yağlı ve karma ciltlerde ekstra yağlanma yapabiliyor oluşu, ancak ben bu yağlanmaya rağmen Fix+’ı severek kullanmaya devam ediyorum.

Johnsons Baby Oil

Uzun zamandır duşta vücut kremi yerine bebek yağı kullanıyorum. Duşta bebek yağını tüm vücuduma uygulayıp son bir durulanıp çıkınca bir de üzerine nemlendirici kullandığımda cildim gerçekten neme doyuyor. Düzenli kullandığım bir ürün olduğu için denemenizi tavsiye ederim.

Rimmel London Match Perfection Gözaltı Kapatıcısı

Yapısı yoğun olduğu için yaz aylarında gözaltıma uygulayamamıştım ancak kışın rahatlıkla kullandım. Gözaltlarım haricinde cildimde aydınlatmak istediğim yerlere de kullanıyorum. Yenisini almayı planladığım bir ürün, eğer aydınlatıcı özellikli bir gözaltı kapatıcısı arayışındaysanız tavsiye ederim.

Freeman Body Sugar Scrub

Narlı ve şeker yapılı bir vücut peeling’i olan bu ürünün ölü deriyi arındırma özelliğini beğenmeme rağmen kokusunu çok yoğun bulduğum için bir daha satın almayı planlamıyorum. Farklı aromada bir alternatifi varsa ancak onu deneyebilirim ama narlısı bana çok ağır geldi.

Estee Lauder Sumptuous Infinite Maskara

Plastik fırçalı bir maskara ve ilk katı sürerken kirpikleri tek tek ayırıp uzatıyor, ikinci katta da kirpiklere yoğunluk veriyor. Ben bu maskarayı aldıktan sonra 2 ay içinde bitirdim. Ürünün içeriği mi az yoksa ben mi çok sık kullandık bilmiyorum ama yenisini alıp emin olmak istiyorum.

Lierac Phytolastil Gel (Çatlak Jeli)

Özellikle hamilelikte ve ergenlik çağındaki cilt çatlaklarına karşı kullanılan bu jeli ben tek kutu kullandım. Nemlendirme özelliği olmadığı için tekrar kullanmak istemedim. Ben cildin tamamen neme doyması gerektiğini düşünüyorum dolayısıyla bu ürünü bir daha satın almayı planlamıyorum.

Matis Göz Çevresi Kremi

Fransız bir marka olan Matis’in serisindeki birçok ürünü kullanma fırsatım olmuştu ve çoğunu beğendim. Göz çevresi kreminin yapısı ince ve hafif, göz çevremde ağırlık yapmadı ancak ürünün vaat ettiği göz altı morluğunu geçirme ve şişliği alma özelliklerinin etkisini görmedim dolayısyla bir daha bu ürünü kullanmayı düşünmüyorum.

Sephora Express Dry Shampoo

Kış döneminde saçlarımı çok sık yıkamak istemediğim için kuru şampuanlar benim için çok avantajlı oldu. Her markanın kuru şampuanı çok iyi kalitede olmuyor, ve saç spreyi etkisi yapıyor ancak Sephora’nın bu kuru şampuanı çok güzel, saçları yumuşak bırakıyor ve şekil vermek için hazırlıyor. Bittikçe mutlaka yenisini alacağım ürünlerden birisi.

Ürün detayları için Bitenler 2015 Kış videomu da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Tshirt: H&M
Gömlek: Gap
Oje: Flormar Tender Salmon
Bileklik: Nike Fuelband

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *