Bakım

Akşam Rutinim

By  | 

Sizlerden gelen yorumlarda belki de en çok istenen ve beklenen videolardan biri de akşam rutinimle ilgiliydi. Araya hamileliğim girince akşam rutinim de büyük ölçüde değişti. Hamileliğim sürecinde değişen Akşam Rutinim videomu umarım keyifle izlersiniz.

Akşam yemeğimi yedikten sonra tabletimden merak ettiğim konuları araştırıp, bir şeyler okuyorum ya da hazırlayacağım videolarla ilgili araştırmalarımı bu zamanlarda tamamlıyorum.

Sırada dizi zamanı var.  Akşamları genellikle çizgi dizi ya da keyif aldığım diğer dizileri takip ediyorum. Bir yandan da sağlıklı atıştırmalıklar yiyorum.

Dizilerden sonra da youtube ve diğer sosyal medya hesaplarımdaki sorularınızı mümkün oldukça cevaplamaya çalışıyorum. Gün içinde cevaplamaya vakit bulamadığımda bu saatlere kalıyor.

Hamileliğim nedeniyle çay, kahve tüketemedim için yatmadan önce kendime süt hazırlıyorum. Sütümü içerken youtube üzerinden izlenebilen dizilerden olan Video Game High School’u izliyorum. İzlemediyseniz tavsiye ederim.

Çok geç olmadan mutlaka makyajımı temizlemeye özen gösteriyorum. Eğer dudağımda çok yoğun bir makyaj yoksa makyajımı temizlemeye önce gözlerimden başlıyorum. Gözlerimde çok fazla maskara olduğu için çift bazlı göz-dudak makyaj temizleyicilerini kullanıyorum. Temizleyicimi 2 tane yuvarlak makyaj temizleme pamuğuna döküp, gözlerimde biraz bekletiyorum ve bu sırada maskarada çözülüyor. Sonra da dudağımdaki makyajı temizliyorum. Ardından da yüz temizleme jelini köpürterek tüm yüzümü yıkıyorum. Yüzümü kurulamak için de her zaman kağıt havlu tercih ediyorum.

Tonik benim için önemli adımlardan biri… Kalan makyajımı temizlemek ve cildimi sıkılaştırmak için gece ve gündüz cilt bakımı rutinimde mutlaka tonikle cildimi siliyorum.

Gündüz ve gece kremlerim ayrı… Akşam rutinimde doğal olarak gece kremimi uyguluyorum. Yüzümde içten dışa doğru hareketlerle nemlendiricimi sürüyorum. Göz kremimi de sürüp gözaltlarıma hafif masaj yaptıktan sonra hemen dişlerimi fırçalıyorum.

Saçlarımı da yatmadan önce bol bir örgü yapıyorum. Böylece, gece uyurken terlemiyorum ve saçlarımda dağılmamış oluyor.

Pijamalarımı da giyip kitap okumak için yatağıma geçiyorum. Son zamanlarda favori kitabım “Hafta hafta Hamileliğiniz” J Bu kitabı daha sakin ve yatmaya hazırlandığım zamanlarda okuyorum.

Ve artık yatma vakti… Herkese iyi geceler, tatlı rüyalar.

Tshirt: Tisho
Eşofman: Nike
Ruj: CHANEL Rouge Coco (Caractere)
Bileklik: Nike Fuelband

Leave a Reply

Your email address will not be published.