Bakım

Gözaltı Morlukları İçin Maske

By  | 

Yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi faktörlere bağlı olarak gözaltı morlukları oluşur. Soğuk su ile gözleri yıkamak, çay banyosu yapmak gibi yaygın bilinen uygulamaların yanı gözaltı morlukları tedavisi için bir de patates ve nane maskesini deneyebilirsiniz. Doğal bir cilt aydınlatıcı, damarları sıkılaştırıcı etkiye sahip olan patates ve kan dolaşımının artmasını sağlayan nane bir arada gözaltı morluklarının görünümünü azaltıcı özelliğe sahiptir.

Patates ve Naneli Gözaltı Morluğuna Karşı Maske

Gerekli malzemeler

Küçük boy 1 adet patates

5-6 yaprak taze nane

Blender

Yapılışı

Patatesi temizleyip küçük dilimler halinde blender’a alın ve içine naneleri de ekleyip püre haline getirin.

Hazırladığınız püreyi sırtüstü uzanıp gözaltınıza uygulayabilirsiniz. Dilerseniz, bu karışımı 5-10 dakika buzlukta bekletip gözaltlarınıza sürebilirsiniz. Böylece, soğuk etkisi ile gözaltı şişliklerini de dağıtabilirsiniz.

Uyguladığınız maskeyi 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletip, durulayabilirsiniz.

Bu maskeyi gerek duydukça sık sık uygulayabilirsiniz.

Nane ile göz bakım önerisi

4-5 yaprak taze nane veya 1 tatlı kaşığı kuru naneye yarım su bardağı su ekleyip kaynatın ve soğuduktan sonra gözlerinize uygulayın. Makyaj temizleme pamukları gözlerinize nane suyunu uygulamak için çok uygun olacaktır. Pamuğu nane suyu ile ıslatıp, sırtüstü uzanın ve gözlerinizi bu pamukla kaplayıp 10-15 dakika dinlenin. Nane, oluşmaya başlayan kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olurken yorgun gözleri dinlendirmek için rahatlatır.

Siz de bu maskeyi denerseniz lütfen yorum bırakmayı unutmayın.

 

Oje: CND Vinylux (Tinted Love)
Ruj: Mac (Faux)
Bluz: H&M
Bileklik: Nike Fuelband

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.