Alışveriş

Ağustos Favorilerim

By  | 

Ayın son günleri demek favoriler demek! Yaz mevsimini geride bırakıp çook sevdiğim Sonbahar aylarına girerken Ağustos boyunca sevdiğim dizi önerilerinden kullanıp memnun kaldığım kozmetik ürün değerlendirmelerine kadar hepsi Ağustos Favorilerim videomda.

Kiko Mini Diva Baked Blush Allık 01 mevy.co/2waHtH0

Ilk baktığınızda parlak ışıltılı gibi görünüyor ama ciltte çok göremiyorsunuz o parıltıları. Ufak boy olması makyaj çantanızda taşımanız açısından çok rahat.

Oriflame The One Lash Transformer Maskara Fırça Set mevy.co/2wus6fh

Maskarasının kalıcılığından renginden çok memnun olduğunuz ancak fırçasını beğenmediğiniz ve kullanamadığınız maskaralarınız Oriflame’in inanılmaz akılcı bu ürünü sayesinde hayata dönecekler. Farklı işlevlerdeki fırçalarını istediğiniz maskara ile kullanabiliyorsunuz. Kıvırma, kavrama ve kaldırma etkili bu fırçalar son zamanlarda kirpiklerimde en çok kullandığım ürün.

Nascita Oval Makyaj Fırçası mevy.co/2xipFtR

Oval fırçalara başlarda pek alışamamıştım. Zamanla yüz için olanlarını kullanmaya başladım ve Nascita’nın bu fırçası da favorilerimden. Ürünü tamamen emmiyor ve cilde çok güzel, eşit şekilde dağıtıyor. 47 TL

Sephora Contour& Color Dudak Kalemi ve Ruj mevy.co/2xykIfC

Sephora’nın hem dudak kalemi hem de ruj bir arada bu ürünü pratik ürünleri sevenler için yaratılmış. Yapısı son derece yumuşak. Bende ten rengi tonlu ruju ve soğuk kahve tonlarında kalem olan var. Dışına koyu çerçeve çekip rujumu ten rengi sürmeyi sevdiğim için bu ürünü de çok beğendim.

Catrice Ultra Stay& Gel Shine Base Coat mevy.co/2vmjgwj

Uygun fiyatlı oje alt katları içinde sanırım en dayanıklısı. Ne zaman bu alt katı sürüp hangi ojeyi üzerine sürsem 4-5 güne kadar kalıcılık sağlıyor.i Rossmanlar’da bulabilirsiniz.

H&M Oje Friday Night

Uygun fiyatlı ojeler arasında H&M’in ojeleri favorilerimden. Özellikle Friday Night gibi metalik seri hem kalıcılık hem de renk konusunda tercih edilesi. Tüm yaz boyunca en çok kullandıklarımdan. Satın almamın üzerinden uzun zaman gçemiş olmasına rağmen de yapısı bozulmadı.

Sephora Outrageous Effect Volume Lip Gloss mevy.co/2vuyH4C

Dudakları dolgun gösteren Sephora’nın bu dudak parlatıcısı Instagram güzellik hilelerini denediğim videomda denediğim nane yağı etkisi gösteriyor. Hafif bir karıncalanmayla dudaklarınıza hoş bir dolgunluk kazandırıyor. Birşeyler yediğinizde de gayet kalıcı ve dudağınızdan silinmiyor.

Bobbi Brown Kalem Far Dusty Mauve mevy.co/2vmaM8l

Kalem farları çok pratik ve uygulaması kolay buluyorum. Yüksek fiyatlılar arasında en sevdiklerimden olan Bobbi Brown’un Dusty Mauve rengi. İnanılmaz derecede kalıcı. Ten makyajım silinse dahi bu farı kullandığımda hala gözümde kaldığını görüyorum. Biraz yüksek fiyatlı ama fiyatını hakediyor. 130 TL

Mac Dudak Kalemi Stone mevy.co/2gbdquM

MAC’in Stone rengi ilk çıktığında çok beğenmiştim tonunu ama hangi mağazaya sorsam uzunca bir süre bulamamıştım. Sonra İstinyepark mağazada bulmuştum ve merakım artık had safhada olduğu için de hem kalemini hem de rujunu almıştım. Kalemi muazzam, kalıcılığı çok güzel ama bir tavsiye verecek olursam  ikisinden yalnızca kalemi almanız yeterli. Çünkü kalemini dudağımda da başka rujlarla karıştırarak çok güzel renkler yakalamanız mümkün. 53 TL

La Roche- Posay Effaclar Duo Unifant  mevy.co/2wLYGss

Bu ürünü ilk gördüğümde cilt kremi, nemlendirici zannetmiştim. Ama sonra hafif bir rengi olduğunu farkettim. Hafif makyajları, yok gibi makyaj sevenler BB yada CC krem yerine bunu kullanabilirler. Kapatıcılığı çok yüksek değil ama renk eşiltemede oldukça başarılı. Cildi nemlendirmesi de çok güzel gün içinde de sıcak havalarda dahi yağlandırmıyor.

The BULL mevy.co/2xysAhf

Kozmetikler bittikten sonraa sıra en sevdiğim bölüm dizi önerilerinde. Lie To Me’yi izleyen ve sevenlerin bayılacağı The Bull son favori dizim. Bir psikoloğun kurduğu jüri danışmanlık firması ve etrafında gelişen olayları konu alıyor. ABD adalet sisteminde jüri sisteminin büyük rolü var ve vatandaşlar zorunlu jüri görevini yerine getirmek zorundalar. Bu firmada görülecek davaların öncesinde gerçek jürinin benzer meslek ve yaş gruplarından insanlarla birebir kopyasını oluşturup davada jürinin öne sürebileceklerini öngörüp ona göre bir yol haritası ve savunma çıkarıyorlar. Bunun sonucunda da bu firmaya gelen müvekkilleri yada müşterileri davaları kazanıyorlar. Her bölümde hiç sıkılamadan izleyeceğiniz farklı konular ve davalar işleniyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *