Diğer

YOUTUBER’LARIN MAKYAJ MALZEMELERİ NE KADAR PİS? 💄😱 @Meryem Can, Duygu, Deniz

By  | 

Bugün yorumlarda sıkça belirttiğiniz bakteri videosunun yeni serisiyle karşınızdayım. Benden çokça istenen kendi makyaj malzemelerimdeki bakteri miktarının yanı sıra youtuber arkadaşlarımın da makyaj malzemelerine baktım. Videoyu izlemek için sizleri youtube kanalıma bekliyorum 😊

İlk olarak kendi makyaj malzemelerim ile başladım ve sonuçta sadece benim kullandığım ürünler olmasına rağmen makyaj ürünlerinde beklediğimden çok daha fazla bakteri miktarı çıktı. Normali 0 ile 500 arası normalken 500 üstü kesinlikle tehlike arz ediyor ve ben kaş jelim ve fırçalarımda hiç tahmin etmeyeceğim rakamlara ulaştım. Ne kadar temiz kullanırsak kullanalım likit ürünlerin kendi içlerinde çok fazla bakteri ürettiklerine bu videomla beraber iyice emin oldum.

4 youtuber arkadaşımın arasından ilk olarak Denizshares olarak bildiğiniz Deniz’in makyaj çantasıyla başladım. Yanında 10 yıldır kullandığı far paletini getirmişti. Toz bir ürün olmasına rağmen 10 yıllık olmasından dolayı ilk ona bakarak başladık. Ve toz olmasına rağmen 955 bakteri oranı çıktı. Buradan anlayacağımız makyaj ürünlerini kesinlikle uzun süreli kullanmamız gerektiği oldu.

İkinci olarak Duygu Ekim’in makyaj çantasına baktık. Rujları yeni olmasına rağmen iki rujdan birer örnek aldım ve sonuca inanamadık. Tahminimiz hasta iken kendimizi daha iyi hissetmemiz için kullanılan rujlar bakteriyi tutarak rujun daha fazla bakteri üretmesini sağlıyor.

Son olarak da canım yakın arkadaşım Meryem Can’ın makyaj çantasına baktık. Meryem de en merak ettiğimiz ürün makyaj süngeri oldu. Makyaj süngerine çok özenle bakmadığı için bakteri oranının çok yüksek olacağını tahmin ediyorduk ve beklediğimiz gibi oldu 😊

Bizim için çok keyifliydi umarım sizlerde keyifle izlersiniz. Sizi çok seviyorum ve sizleri youtube kanalıma bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *