Diğer

Yabancı Dizi Önerileri

By  | 

Size severek izlediğim dizi önerilerimden bahsettiğim yabancı dizi önerileri videom kanalımda yayında. Umarım keyifle izlersiniz.

The West World
Yapımcılığı Lost’n yapımcısı J. J. Abrams’a ait. Bir bilim kurgu dizisi. 3D Printer’lar ile insan üretiliyor. İlk bölümü sizi biraz zorlayabilir. Eğer dayanırsanız 2. ve 3. bölümlerde sizi içerisine alacaktır. Bilim kurgu ve Westernleri seviyorsanız kaçırmayın!

Outlander
Dizi; başrol oyuncusu Clare’nin gizemli bir şekilde zaman yolculuğu ile kendini eski zaman İskoçya’da bulması ve çevresinde gelişen olayları konu alıyor. Outlander romantik bir dizi gibi başlayıp savaş, aksiyon ve dönem dizisine dönüyor. Dönem dizileri izlerken en önem verdiğim şey o dönemin kıyafetlerini ve dönemi hissedebilmek. O tadı bana hissettiremiyorsa pek fazla ilgimi çekmiyor ve izlemek istemiyorum. Bu seride oyuncuların saçından makyajına arka plandan kostümlerine kadar her şey kusursuz planlanmışça izliyorsunuz.

The Man In The High Castle
Yapımcılığını Ridley Scott’n yaptığı The Man In The High Castle eğer tarihe meraklıysanız mutlaka sizlerin de severek izleyeceği bir dizi olacaktır. ‘’2. Dünya savaşını Alman ve Japon ittifikalı kazansaydı ne olurdu ? ‘’ sorusunun cevabının işlendiği bir dizi. Gotik dramatik ve oldukça karanlık. Oyunculuk olarak muhteşem. Nefesinizi tutarak izleyebilirsiniz. Hitler’in ölümü hayatı da başka şekilde işlenmiş. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Utopia
İngiliz yapımı harika bir dizi. Çok farklı parçaları bir araya alan bir dizi Utopia. Renkler, çekim açısı kullanılan bütün her şey diziyi başka bir noktaya getirmiş. Müzikleriyle, çekim teknikleriyle sizleri içine çekecektir. Biraz işkence, biraz da kan var bu sebeple dikkat!

House Of Cards
Normalde beyaz saray dizileri birçok insana sıkıcı gelir. Ancak House of Cards olaya bambaşka bir yaklaşım getiriyor. Kevin Spacey’nin mükemmel oyunculuyla alanında bütün ödülleri alan bir yapım olan House of Cards eski Amerikan başkanı Obama’nın bile severek izlediği bir beyaz saray dizisi. İçeride o kadar fazla entrikalar dönüyor ki her izlediğiniz de şaşırtabiliyor. Film tekniği olarak Kevin Spacey’nin zaman zaman kameraya bakarak sizlerle konuşması diziye ayrı deneyim katıyor.

Designated Survivor
Önerdiğim bir başka beyaz saray çevresinde geçen dizi ise Designated Survivor. 24’ün başrolünden tanıdığımız Kiefer Sutherland bile diziyi izlemeniz için tek başına bir sebep olabilir. Hiç beklenmedik anda Kiefer Sutherlandın Amerikan başkanı olmasıyla başlayan entrika ve aksiyon dolu bol ödül potansiyeline sahip bir dizi.

Younger
Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan 40 yaşında bir kadının öyküsünün işlendiği bir dizi. Ancak asla dramatik değil, aksine tamamen eğlenceli. Yeni iş görüşmeleri yapıyor ama yaşından dolayı genç rakiplerine yenilmesinin ardından; ne yapsam diye düşünürken 40 yaşı yerine 26 yaşında gibi gözükmek için stilden estetiğe birçok şeyini değiştirerek hayatında yeni bir yol çizen böylelikle kendisini biranda genç bir çevreye sahip genç bir kadın olarak yaşadığı olayları anlatan keyifli bir dizi.

No Tomorrow
Ana konusu ‘’Yarının olmadığını düşünseydiniz nasıl yaşardınız ?’’ sorusundan çıkıyor. Ölmeden önce yapılacaklar listesi baz alınmış. Başrol oyuncusu dünyaya bir göktaşı çarpacağını düşünüyor ve çevresindeki herkes de zamanla bu fikre yöneliyor. Böylelikle yarın yokmuşçasına yaşamaya başlıyorlar. Oldukça eğlenceli bir dizi.

The Mick
3 çocuklu bir ailenin anne ve babasının gitme zorunluluğundan dolayı yanlarına gelen teyzeleri ile birlikte yaşadığı maceralar konu alınmış. İzleyebileceğiniz eğlenceli diziler listesi arasında severek öneririm.

Videodaki Makyajım:
MAYBELLINE AFFINITONE (03 Sand)
RIVAL DE LOOP NATURAL TOUCH CONCEALER (Light)
RIVAL DE LOOP YOUNG PROFI PALETTE
EMILY WATERPROOF PENCIL (Kahve Rengi)
ESSENCE CRAZY VOLUME (Siyah)
SILVER SHINE (Gri)
CATRICE ALL MATT (015)
PASTEL SHOT BY PASTEL
PASTEL Daylong Lipcolor (30)

Gömlek: Twist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *