Makyaj

TİKTOK GÜZELLİK HİLELERİNİ DENEDİM 😆💄😱

By  | 

Herkese Merhaba, 

Tiktok uygulamasının trend olmasıyla beraber bende youtube kanalıma Tiktok ile alakalı videolar yüklemek istedim ve benim için en uygun içerik güzellik hileleri oldu. Tiktok’ta yüzlerce hile var fakat neredeyse yüzde 70’i benim zaten zamanında çektiğim ve sizlere izlettiğim videolardan oluşuyor. Bu yüzden yeni hileler bulma konusunda biraz zorlandım diyebilirim 😊 Videosunu izlemek için sizleri youtube kanalıma bekliyorum.  

İlk olarak bir fondöten hilesi ile başladım. Fondöteni türlü türlü şeyler ile süreni gördük. Fakat bu videoda mikro fiber çorapla çok daha homojen şekilde fondötenin dağıldığını iddaa ediyorlardı. Bunun için çorabınızı harcar mısınız bilmiyorum ama denediğimde kesinlikle fondötenin çok güzel dağıldığını gördüm.  

Bir diğer hile ise cat eye ya da fox eye dedikleri gözü yapmak için burnunuzun üstüne tel toka sıkıştırarak gözünüzün pınar kısmını daha belirgin hale getirmeniz ve ardından eyelinerla bunu çok daha rahat süreceğini iddaa etmesi. Çok eyeliner insanı değilim ama ben çok işe yarayan bir hile olarak görmedim ve çok sevemedim. 

Diğer hilemiz ise bir takma kirpik aparatını keserek yarım ay haline getirmek ve ondan sonra lip balm yardımı ile aparata sürdükten sonra çok pigmentli bir far ile bunu sabitlemek ve gözünüze sürerek mükemmel bir göz farı iddaa etmesi. Denedikten sonra pigmentli far direkt olarak göz kapağınıza yapışıyor ve kesinlikle bir fırça olmadan tam olarak istediğiniz görünümü elde edemiyorsunuz. 

Benim bu hileler arasında en merak ettiğim olan bir diğeriyle devam ediyorum. Elimizde olan likit ya da pigmentli bronz farlarla yapılan bu hile, bebe yağının içine katılarak mükemmel bir görüntüye ulaşıyor ve ardından kolunuza ya da bacağınıza sürülerek ışıltılı bir görünüm sağlamayı vaadediyor. İkisi de şişede istediğim görüntüye ulaştı fakat koluma sürdüğüm zaman istediğim görünümü elde edemedim. 

Uzun zamandır trend olan bir başka hile ile devam ediyorum. Çil yapma teknikleri her yerde karşımıza çıkan ve binbir yolu olan bir hile. Her şey ile neredeyse denediler. Ben de Tiktok’ta hiç görmediğim, makyaj fırçalarınızı temizlemeye yarayan sünger gibi aparatı keserek yapıldığını gördüm. Küçük bir kısmını üçgen şeklinde kesiyor ve ardından en koyu bronzlaştırıcınıza tampon şekilde uygulayarak yüzünüze çil efekti veriyorsunuz. Asla istediğim görünümü elde edemedim ve ardından tarak ile denedim.  Tarak kesinlikle daha çok işe yaradı diyebilirim. Fakat benim zamanında çil teknikleri denediğim videomda çok daha işe yarar teknikler vardı. 

Bir diğer teknik ise kaşık ile katlanma bölgenize çok kolay bir şekilde geçiş rengi eklemek. Bu eski bir teknik ama bende makyaja yeni başlayan genç takipçilerim için bunu tekrar size göstermek istedim. Her zaman işe yarayan bir teknik olarak kalmaya devam edecek. Bir diğer bağlantılı hile ise kaşık üzerine concealer sürerek bir baz sürerek farınızın kalıcılığını arttırmak. Bu da gayet iyi bir şekilde işe yaradı. 

Hepimiz kaş boşluklarımızdan şikayetçiyizdir. Bende galiba makyaj da en çok kaşım ile uğraşıyorum diyebilirim. Bu teknikte kaşınızı gelişigüzel bir şekilde bol bol boyuyorsunuz ve ardından ıslak mendil yardımı ile silerek güzel bir şekil yaratıyorsunuz. Kalın ve dolgun kaş görünümü kesinlikle sağlandı diyebilirim. 

Ve son hilemiz ise hepimizin muzdarip olduğu bir konu hakkında, kırmızı ruj. Hepimiz kırmızı ruj süreceğimiz zaman çok zorlanırız. Bu hilede ise bant yardımı ile çok daha kolay bir sürüş sağlayacağınızı söylüyor. Gayet düzgün bir şekilde sürdüm ve ardından bantları çektim. Fakat asla işe yaramadı. Ben yine ruj yardımı ile düzeltmeler yapmak zorunda kaldım. 

Benim için çok keyifli bir videoydu. İzlemek için sizleri youtube kanalıma bekliyorum 😊 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *