Alışveriş

Şubat Favorilerim

By  | 

Şubat’ı geride bırakıp soğuk Mart ayını karşıladığımız haftanın son gününde kozmetik, aksesuar, dizi önerilerimi derlediğim Şubat Favorilerim videomla karşınızdayım. Umarım keyifle izlersiniz.

The Balm Meet Matt(e) Hughes / Committed http://mevy.co/2GV0fWT

The Balm markasının likit mat rujları, likit mat rujlarla tanışmamızı sağlayan ürünlerden bir tanesi. Çok uzun zamandır kullandığım, farklımarkaları denediğim için ara sıra uzak kalsam da sonunda dönüp dolaşıp geri geldiğim bir ruj bu. Ne zaman sürsem, özellikle Instagram fotoğraflarımda çok soruluyor. Çok kolay sürülüyor ama eğer dudaklarınız kuruysa biraz çizgilere dolabiliyor. Buna rağmen kesinlikle pul pul görünmüyor. Tek kat sürdüğünüzde bile rengini çok güzel veriyor. Tüm renkleri çok güzel, benim favorim committed.

Nyx Faux Whites Eye Brightener/ 03 Seashell http://mevy.co/2F7gfZL

Günlük makyajlarımda çok uzun süredir açık renk göz kalemlerini tercih ediyorum. Gözleri daha belirginleştirip, aydınlık bir görünüm sağlıyor. Ama açık renklerde beyaz kalemler fazla aydınlık durabiliyor özellikle benim gibi göz rengi mavi olanlarda. O sebeple ben daha çok nude, ren rengi tonlarını tercih ediyorum. Özellikle gözdeki kılcal damarların kırmızı görünümünü nötrlemek için birebir. Nyx’in bu serisindeki pembe rengi de göz makyajlarınızda yine ten rengi kalemler gibi kırmızılıklar varsa çok güzel nötrlüyor ve canlı, enerjik son derece uyanık bir görünüm kazandırıyor.

Caudalie Beauty Elixir http://mevy.co/2FKc2Iq

Caudalie markasının yüz spreyi, bugüne kadar gelen marka gönderileri arasında en çok dikkatimi çekenlerden oldu. Taze çiçeklerle dolu bir kutu içerisinde gelmişti ve hemen denemek istedim. Küçük boyunu çantamdan ayırmadım. Geceleri makyajımı temizledikten sonra temiz cildime, sabah kaltığımda, makyajımı yaptıktan sonra ya da makyaja başlamadan her şekilde kullandım. Cilde taze ve doğal bir ışıltı katıyor. Uyarmam gereken bir nokta ise cildi çok kuru olanlarda narenciye içerikli olduğundan hafif bir gerginlik yaratabilir.

Institut Esthederm Esthe White System http://mevy.co/2F8CHBm

Bugüne kadar kullandığım köpük formlu ürünler makyajımı çok iyi temizlemiyor gibi hissettirdi bana o yüzden ben daha çok jel formlu ürünleri tercih ediyorum. Fakat diğerlerinin aksine bu köpük formlu ürün makyajımı, özellikle de göz makyajımı çok güzel temizliyor. Ben kat kat maskara altına baz uygulayan biri olmama rağmen tamamen temizliyor. Hangi temizleme ürününü kullanırsam kullanayım en son gül suyu ya da tonikle üzerinden geçiyorum. Aynı markanın daha önce de maskesini önermiştim, iki ürününden de çok memnun kaldım. Diğer ürünlerini de araştırıp denemek istiyorum.

Avon Mark Epic Lipstick http://mevy.co/2oHu2ee

Şimdi iki farklı markaya ait birbiriyle çok uyumlu bir ruj bir de dudak kalemi önermek istiyorum. Ruj Avon’un son çıkardığı Mark serisinin Epik Ruj’u. Bendeki Rosie Outlook rengi ve çok tatlı bir pembe tonu. Dudakları kurutmuyor, hatta ben bu ruju Balm’ın Committed rengini sürdüğümde ve gün içinde hafif dudaklarımı kuruttuğunu hissettiğimde renkleri de çok benzediği için üzerinden bir kat geçiyorum. Bu serinin bendeki rengiyle uyumlu dudak kalemi önerimi de aşağıda paylaştım.

Maybelline New York x Gigi Hadid Lip Pencil http://mevy.co/2GXm9J0

Gigi Hadid koleksiyonundan bir dudak kalemi önerdim bu ay. Çok güzel, sürümü çok kolay ama tek kötü yanı çok yumuşak olduğundan eriyerek sürülmesi ve çok hızlı bitmesi. Avon’un yukarıda önerdiğim rujuyla da harika uyumlu bir kalem.

Maybelline New York Fit Me Matte Foundation http://mevy.co/2FKBeNz

Karma ve yağlı ciltlerin en çok seveceği ama tüm cilt tiplerine de uygun olan pudralı bir fondöten. Altına hiç baz uygulamadan kullanıyorum ve gün boyunca transparan pudra uygulamama gerek kalmadan, yağlı görünmeyen bir pudra. Altına baz uygulamadığınızda kalıcılığı daha uzun sürüyor ama o zaman da biraz çizgilerinize dolma ihtimali var. Sevgililer Günü Makyaj ve Kıyafet Önerileri videomda da bu fondöteni kullanmıştım. Eğer yağlı ya da karma cilde sahipseniz mutlaka denemenizi tavsiye ettiğim uygun fiyatlı bir ürün.

Kiko Milano Into The Dark Metallic Eyeshadow http://mevy.co/2t8vmMB

Harika pigmentasyonlu muhteşem bir likit far. Kendi aplikatörüyle uygulaması çok kolay ve mükemmel şekilde uygulanıyor. Sürüp dağıttıktan sonra parmağımla hafif dokunuşlar yapıyorum ve sanki iki farklı far kullanmışım gibi bir görünüm kazandırıyor.

Vogue Eyewear x Gigi Hadid http://mevy.co/2CS55ls

Kozmetikleri bitirdikten sonra bu ay yine Gigi Hadid iş birliklerinden bir başkası olan Vogue markasının kapsül koleksiyonuna ait bu güneş gözlüklerinden bahsedicem. Cat eye denilen kedi gözü formlu bir model. Bende 2 farkli cam rengi var bir tanesi siyah çerçeveli ve pembe camlı diğeri de siyah çerçeve ve siyah camlı. Gigi Hadid’in zevkini gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Hem Maybelline ile olan iş birliği hem de bu çok başarılı. Bu koleksiyonun sevdiğim diğer özelliği de uygun ve ulaşılabilir fiyatlarda olması. Çünkü gözlük trendleri bildiğiniz gibi sık sık değişiyor çok yüksek rakamlar ödeyip aldığımız bir gözlük gelecek sezon trend dışı olabiliyor. O yüzden uygun fiyatlı olması hoşuma gitti.

Altered Carbon http://mevy.co/2GYvtg6

Bu ay dizi ve film değil sadece bir dizi önereceğim. Bir çırpıda izleyeceğiniz, harika bir bilim kurgu dizisi. Game of Thrones’a yakın bir bütçeyle çekildiği söyleniyor. Richard Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlama. Kısaca bahsedecek olursam: dizinin kahramanı kendisine ait olmayan bir bedende bir cinayeti çözmeye çalışıyor. Görselleri muazzam ve bir solukta izlemek isteyeceğiniz çok güzel bir yapım.

Triko: Koton

Videodaki makyajım:
Maybelline fit me fondoten 110
Mac pro long wear kapatici
Mac maskara bazi
Theyre real benefit
The balm matte committed ruj
Nyx faux whites
Bobbi brown burnt rose
Dose of colors krem far shell
Mac false lashes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *