Makyaj

Metalik Makyaj – Bizimle Hazırlanın

By  | 

Öğlen yemeği ve toplantı öncesinde sevgili Alev Karslı ile buluşup hem sohbet edelim hem de makyajımızı birlikte yapalım istedim. MAC ürünleriyle ışıltılı ve bir okadar da iddialı bir makyaj yaptık, umarım Metalik Makyaj – Bizimle Hazırlanın videomu keyifle izlersiniz.

Alev’le makyajımız için “spotlight” konseptini seçtik, pembe ve altın tonlarında metalik renkleri denemek istedik. Spotlight makyajı, selfie çekmeyi sevenler için harika bir seçenek…

Ten Makyajı

MAC Strobe Cream ile fondöten öncesi cildimizi hazırlamak için baz uyguladık. Ben Pink Lite rengini kullandım, Alev de Gold Lite rengini uyguladı. Strobe Cream’i parmak uçlarımızla cildimize dağıttık, ardından az miktarda MAC Strobe Cream ile MAC Studio Fix Fluid fondöteni karıştırarak fondötenin yapısını yumuşattık ve fırça yardımıyla cildimize dağıttık. Strobe Cream’in içindeki pigmentler fondötene boyut kazandırdığı için bu şekilde karıştırarak kullandık. Gözaltı kapatıcısı olarak MAC Prep + Prime Highlighter’ı parmak uçlarımızla hafifçe dağıtarak gözaltındaki renk eşitsizliklerini giderdik ve ten makyajımız tamamlandı.

Göz Makyajı

MAC Eye Kohl Pencil kalemini göz alt kirpik çizgisi boyunca sürdükten sonra ince uçlu açılı fırça yardımıyla kalemi alt kirpik çizgisi boyunca dağıttık. Cilt bakım yağı MAC Care Blends Essential Oils ile göz farı olarak kullanacağımız MAC Pigment’i karıştırarak, likit krom doku yarattık. Ben Copper pigmenti kullandım, Alev de Platinium rengini denedi. Farı göz kapağımızın katlanma çizgisinin alt bölümüne far fırçası ile uyguladık. Pigment far çok yoğun renk verdiği için az miktarda far fırçasına alarak uygulamak en doğrusu olur. Videomda da görebileceğiniz gibi farı göz kapağına dokundurduğunuz anda yoğun metalik rengi elde edebilirsiniz.

Göz kapağını tamamladıktan sonra, gözaltında kirpik çizgisine de ufak bir dokunuş yaptık. Göz bebeğimizin tam ortasına denk gelecek şekilde kirpik çizgisine kullandığımız fardan küçük bir nokta oluşturduk. Böylece, göz daha boyutlu göründüğü için belirgin hale geliyor.

Alev inanamasa da bir ilk oldu ve kirpik kıvırıcı kullandım… MAC Extra Dimension Maskara ile göz makyajımı tamamladım.

Gözler yoğun metalik olunca, ciltte de daha doğal ve mat bir doku elde edebilmek için MAC Mineralize SkinFinish sabitleyici pudra ile parlamayı giderdik.

Dudaklar

Ben bugün ki makyajımda bordo MAC Retro Matte Liquid LipColour (Self Portrait) ruju seçtim, Alev de MAC Retro Matte Liquid LipColour  (Lady Be Good) nude rengi seçti.

Dudaklar için son bir dokunuş olarak, MAC Extra Dimension Skin Finish pudrayı üst dudağa karıştırma fırçası ile uyguladık, böylece gözlerdeki metalik doku dudaklara da yansımış oldu. Aynı pudrayı elmacık kemiklerimize de dağıttık. Bu harika makyajı tamamlamış olduk.

Spotlight makyajımızı detaylarıyla görmek için Metalik Makyaj – Bizimle hazırlanın videomu da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ürünler:

Merve:
Strobe Cream (Pink Lite)
Studio Fix Fluid Foundation (NW15)
Prep + Prime Highlighter (Light Boost)
Eye Kohl Pencil (Teddy)
Pigment (Copper) & MAC Care Blends Essential Oils
Extra Dimension Skin Finish (Beaming Blush)
Retro Matte Liquid LipColour (Self Portrait)
Extra Dimension Mascara
Mineralize SkinFinish (Light Plus)

Alev:
Strobe Cream (Gold Lite)
Face & Body (C3)
Prep + Prime Highlighter (Light Boost)
Eye Pencil (Coffee)
Pigment (Platinium) & MAC Care Blends Essential Oils
Extra Dimension Skin Finish (Soft Frost)
Retro Matte Liquid LipColour (Lady Be Good)
Extra Dimension Mascara
Mineralize SkinFinish (Light Plus)

Ceket: Koton
Elbise: DoubleTrouble

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *