Makyaj

Metalik Dudaklar

By  | 

Gösterişli metalik dudakların önplanda olduğu yeni bir video hazırladım. Bu videomda yoğunluk sadece dudaklarda, gözler ve yanaklar ise olabildiğince sade… Sonbaharda bu tür metalik dudak makyajı denemek isterseniz, aşamalarını detaylarıyla videomda bulabilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz.

Metalik Dudaklar

Ten Makyajı

Islak görünümlü bir ten istediğim için Golden Rose Lumious makyaj bazı ile başlıyorum. Bu baz hafif ışıltılı ve ıslak bir görünüm yaratıyor. Baz’ı cildime uygularken noktalar halinde cildime alıp, ellerimle dağıttım.

Ardından Chanel Les Beiges Healhy Glow (No:20) fondöteni nemli bir sünger ile cildime dağıttım. Fondöteni tüm cildime uyguladıktan sonra da gözaltı kapatıcısı ile devam ettim. Bobbi Brown Instensive Skin Serum Concealer (Porcelain) gözaltı kapatıcısını sünger yardımıyla göz çevreme dağıttım.

Dudaklar

Nefis bir bordo tonu olan Golde Rose Matte Lipstick Crayon (02) ile dudaklarıma baz rengi uygulayarak metalik dudak makyajıma başladım. Dudak fırçasını kullanarak çerçeve çizdikten sonra rujla çerçevenin içini doldurdum. Metalik dudak için işin en önemli kısmına geldim ve MAC Pigment (Blue Brown) ürününü fırçaya alarak dudağıma tampon hareketlerle uyguladım. Artık dudaklar tamam…

Dudaklarçok yoğun olduğu için gözlerde çok hafif ama dudaklarla uyumlu bir makyajla devam ettim.

Gözler

Baz olarak MAC Paint Pot (Bare Study) krem farını parmak ucumla göz kapağıma dağıttım. Hemen ardından da MAC Warm Neutral Eye Shadow Paletinden Vanilla Extract ve Creative Copper tonlarını karıştırarak fırça yardımıyla göz kapağımın katlanma bölgesine uyguladım. Far oturtma fırçasını kullanarak altın ve açık ton farları karıştırdım ve göz pınarlarıma dağıttım.

Kontür

Benefit Hoola Bronzer ile elmacık kemiklerime kontür yaptım.

Allık

Milani Baked Blush (11 Bella Rosa) fuşya pembesi tonunda allığını, Too Faced Sweethearts Perfect Flush Blush (Peach Beach) şeftali tonunda allıkla karıştırarak uyguladım.  Milani’nin allığı çok yoğun pembe olduğu için dengelemek adına Too Faced şeftali tonu ile karıştırdım.

Maskara

Kiko maskara bazı ile kirpiklerime yoğunluk kattıktan sonra, Benefit Roller Lash Maskarasını sürerek kirpiklerde yoğun görünüm yarattım. Son zamanlarda Kiko’nun maskara bazını çok sık kullanıyorum siz de videomda nasıl durduğuna, etkisine bakabilirsiniz.

Metalik dudaklar makyajımın tüm detayları için videomu da izlemeyi unutmayın. Yorularınızı bekliyorum.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *