Stil

Kıyafetlerimi satıyorum!

By  | 

Hepimizin, özellikle de biz kadınların eşyalarla aralarında gözle görünmeyen ama güçlü duygusal bağlar vardır. Bir ayakkabıya ya da çantaya aşık olarak alıp severek kullandığımız ama stilimizin ya da hayat tarzımızın zaman içerisinde değişimiyle pek tercih etmediğimizden yine aynı özenle dolabımızın bir köşesinde sakladığımız mutlaka olmuştur. Ben de işte tam da böyle aşık olarak aldığım, severek kullandığım son derece özenli şekilde de sakladığım ama artık dolabımda kapladıkları fazla yeri geri kazanmak adına bu eşyalarımı nasıl değerlendirdiğimden kıyafetlerimi satıyorum videomda bahsettim.

Yaz ve kış olmak üzere yılda iki kez dolap temizliği yapıyorum.  Bu temizlikte de söylediğim gibi artık eskisi kadar sık kullanmadıklarımı iki grupta ayırıyorum. Birinci grupta ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ayırdıklarım daha günlük tarzda kazaklar, pantolonlar, paltolar… İkinci grup ise daha ağır parçalar. Aslına bakarsanız dolap temizliği bu noktada benim için zorlaşıyordu. Bu ikinci grubu tam olarak nasıl değerlendireceğim konusunu netleştiremediğimden bu grup bir süre daha dolabımda beklemeye devam ediyordu. Hatta ‘’Vermeye Kıyamadığım Eşyalarım’’ canlı yayınımda da bu durumdan bahsetmiş, sizlerin de aynı durumdan muzdarip olduğunuzu görmüştüm.

Bir süredir bu durum böyle devam etti ve sonunda bu eşyalarımı değerlendirmenin en iyi yolunun benim kadar severek kullanacak başka alıcılarla buluşturmak olduğuna karar verdim ve dolap uygulamasını edindim. Tüm o eşyalarımı hepsine tek tek fiyat biçerek, fotoğraflayarak uygulamaya yükledim. Şimdi geriye sadece yeni sahiplerini beklemek kaldı! 🙂  Peki dolap uygulamasında hangi eşyalarımı satışa çıkardım? Gelin birlikte göz atalım.

Sister Jane Blazer mevy.co/2ys2wZT

Çok sevdiğim bir marka olan Sister Jane’e ait bu blazerı giydiğim bir fotoğrafımı Instagram’da paylaşmıştım ve çok sevilmişti. Kuru temizlemesini yaptırıp dolaba kaldırdım ve o günden beri de giymedim. Artık vedalaşma vakti geldi sanırım…

Zara Kaz Ayağı Desenli Palto mevy.co/2AinIyP

Kaz ayağı deseninin geri döndüğü bu Kış’a çok uygun bir palto bu. Bana tam oluyor ama biraz kalın bir kazakla giydiğimde biraz küçük geliyor. O yüzden bunu da dolap hesabıma koyuyorum.

Compania Fantastica Peluş Bomber Mont  mevy.co/2hACnOh

Beni takip edip aynı zamanda Hande Erçel’i de takip edenler bu peluş montu hatırlayacaklardır. Çünkü Hande Erçel’le bir Instagram piştisi yaşamıştık ve ikimiz de bu montla fotoğraf koymuştuk. Fotoğrafları görenler de bana Instagram’dan mesaj atmışlardı. Böyle tatlı da bir anısı olan yine sezonun trendi peluş çok şirin bu mont da vedalaşılanlar arasında.

Mudo x Maid in Love Parka mevy.co/2iro12f

Mudo’nun çok başarılı bulduğum tasarımcı iş birliklerinden en eğlenceli olanı Maid in Love markasıyla yaptığı bu koleksiyon. Hande Çokrak’ın tasarımcısı olduğu bu şirin mi şirin marka Mudo ile güzel bir iş çıkarmıştı. Ben de bu parkayı ve başka parçaları edinmiştim koleksiyon ilk çıktığı zamanlar.  Hatta Instagram fotoğraflarımda çok beğenilmişti.

Payetli Parka mevy.co/2yrhxeL

Yurtdışından aldığım bazı parçalar da var. Kolları tamamen gold payetli bu parçayı da Prag’tan bayılarak almıştım. Severek de giydim ama hamilelikle beraber kullanmamaya başlamıştım.

Bershka Payetli Bluz mevy.co/2gYuu4l

Kanalımın ilk zamanları bir fotoğraf çekiminde bir kez giydiğim payetli ve önü yazılı bu Bershka bluz da veda listemde.

Dilek Hanif for Koton Elbise mevy.co/2xWsXCS

Bu romantik elbisenin de giyildiği güne ait bir anısı var. Eşimin kız kardeşinin düğününde giymiştin bu elbiseyi. Ama abiyelerin malum dezavantajı 1 kez belki birbirinden bağlantısız etkinliklerse eğer 2 kez, 2 düğünde giyilebiliyor olması. Aslında bakarsanız böyle yazılı bir kural da yok tabii ki ama yine de biz kadınlar arasında pek tercih edilen bir durum değildir aynı abiye kıyafeti bir kaç kez giymek. O yüzden bu güzel elbiseyi de bir başka severek giyecek alıcısına göndermek istiyorum.

Michael Kors El Çantası mevy.co/2zfOudf

Michael Kors’un çok popüler olduğu dönemler ben de nasibimi almıştım. Bu el çantası da o dönemde alındı ve tertemiz şekilde dolabımda bekliyordu.

Tory Burch Sırt Çantası mevy.co/2zhStG4

Bu çanta da seyahatler için inanılmaz rahat olan bir sırt çantası. Seyahatten seyahate 2-3 kez kullanıp kılıfıyla dolabımda duruyordu artık onu başka keyif dolu seyahatlere gideceği yeni kullanıcılarına göndermenin vakti geldi.

H&M x Maison Martin Margiela Bot mevy.co/2h9g05r

Bu harika koleksiyona ait 2 çift ayakkabım var. Bir tanesi bu pleksi topukla muthteşem botlar diğeri de yine topukları benzer saten kırmızı kumaştan olan bir başka modeli. İkisini de çok severek aldım, çok dikkat çekici, şık bir bot. Ayağıma biraz büyük geldiği için severek ayrılmak zorundayız.

Zara Çiçek İşlemeli Elbise mevy.co/2h9PkSc

Bursa’da takipçi buluşmasında giydiğim, içerisinde çok eğlenceli bir gün geçirdiğim bu Zara elbisede başka bir etkinlikte giymeye fırsat kalmadan dolabımın derinliklerinde öylece bekliyordu. Artık dolaptan çıkma vakti geldi, bu elbisem için de 🙂

Michael Kors Kürklü Bot mevy.co/2hao1XJ

Ugg’ları ve rahatlığını sevenler bu botları da çok severler. Ben de aslında rahatlığına vurularak ve sıcak tutacağını düşündüğümden almıştım. Severek de giydim ama daha çok sevecek birileri muhakkak çıkacaktır 🙂

Tory Burch Deri Bot mevy.co/2lLZ32D

Tam bir kışlık bot, ayakları sıcacık tutan bu deri ve üst kısmı kürklü botları da bir kez giydim. Çok şık özellikle taytlarla ve skinny pantolonlarla çok yakışacağını düşünüyorum.

Nike Cortez mevy.co/2iqwqD9

Cortez şüphesiz bu yazın en hit spor ayakkabı modeliydi. Ben de alış veriş videoma da koymuş hatta bir çok Instagram fotoğrafımda da kullamıştım. Ben aldıktan kısa bir süre sonra bir de hediye gelince 2 tane olmuş oldu. Numarası da 38.5 ve yakınımda da ayak numarası uyan, hediye edebileceğim biri çıkmadı. Umarım yeni sahibine en kısa sürede ulaşır.

Chanel Çanta mevy.co/2ztWNTE

Beni tanıyanlar Chanel markasını ne kadar sevdiğimi bilirler. Bu çantayı da hayallerimin çantası diyerek almıştım ve severek de kullandım. Fakat Melisa’nın doğumundan sonra böyle büyük çantaları kullanmak zorlaştı. Melisa’nın eşyalarını taşıdığım bir çanta artı bir de böyle büyük bir çantayı aynı anda taşımam imkansız olduğundan bu çantamı hiç kullanamaz olmuştum. Şimdi umarım en az benim kadar sevecek birine ulaşır.

Dolap uygulamasının en güzel özelliği de Chanel gibi lüks markalarda ve aslında tüm markalarda da ücretsiz orjinallik kontrolü sağlıyor olması ve satın aldığınız ürünün %100 orjinal olduğundan emin olmadan satışını yapmaması.

Bahsettiğim bu parçalar ve bunlar dışında da güneş gözlükleri, optik gözlükler, cüzdanlar ve daha bir çok ürün dolabımda olacak. Umarım yeni sahipleri de onları en az benim kadar severek çok mutlu günlerde kullanırlar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *