Etiket

Kime Benziyorum?

By  | 

Fotoğraflarıma ve videolara farklı farklı dönemlerde ve farklı kişilerden gelen yorumlar dikkatimi çekiyordu. Merve, bence bu ünlüye çok benziyorsun, şu ünlü ile sanki kardeş gibisiniz tadındaki bu yorumlarınıza bazen güldüm bazen de şaşırdım. Hepsini bir araya getirip eğlenceli bir kime benziyorum? videosu hazırladım. Sizin de içlerinde katıldıklarınız, evet benziyorsun ya da benzemiyorsun hiç alakası yok dediğiniz isimler varsa aşağıda yorum olarak yazabilirsiniz.

Sarışın olduğum dönemde en çok benzetildiğim ünlü isimlerden ilki: Buket Dereoğlu. Oyunculuğunu çok beğendiğim, sempati duyduğum bir isim. Özellikle siyah göz makyajı yaptığım video ve fotoğraflara gelen yorumlarda birbirimize benzetilmişiz. Göz yapımızı da benzetiyorum ama şu anki hallerimiz bence benzemiyor.

Meryem Uzerli annem tarafından dahi benzeltidiğim bir isim. Bana sorarsanız belki duruş, enerji olarak benziyor olabileceğimizi söyleyebilirim ki annem de aynı yönden benzediğimizi düşündüğünü söylemişti. Bir kaç arkadaşım da profilden oldukça benziyorsunuz yorumunu yaptılar.

İrem Helvacıoğlu ile devam ediyorum. Özellikle ‘’Düğün Fotoğraflarıma Bakıyorum’’ (insert video link here https://www.youtube.com/watch?v=3pShHcOV-1k 🙂 videoma gelen yorumlar arasında enn çok benzetildiğim isim İrem Helvacıoğlu. Bana kalırsa da Meryem Uzerli mi İrem Helvacıoğlu’na mı daha çok benziyorsun diye sorarsanız İrem ile dudak, göz ve burun yapımızı yüz hatlarımızı daha çok benziyor.

Mavi gözlü oluşumuz sebebiyle benzetildiğimizi düşündüğüm bu kez yurdışından İngiltere’den ünlü bir isim var sırada. Anne Marie, İngiliz bir şarkıcı. Ben kendisini tanımıyordum ta ki gelen yorumlardan sonra kim acaba diye düşünüp bakana kadar. Gözler dışında pek benzerlik göremedim ama çok güzel bir kadın.

Hiç ama hiç benzetemediğim, yine çok güzel bir kadın ve yine bir İngiliz şarkıcı Ellie Goulding. Ben benzerlik göremedim ama özellikle Instagramdaki bir kaç fotoğrafıma benzediğimizi yazanlar olmuştu.

Çok ilginç ve çok komik bir kombo: biraz Drew Barrymore, biraz Billur Kalkavan, biraz Buket Dereoğlu. Bu yorum belki de içlerinde en çok güldüğüm. Drew Barrymore’a benzetildiğim olmuştu, Buket Dereoğlu aynı şekilde ama Billur Kalkavan’a hiç benzetilmemiştim :))

Tuba Ünsal ülkemizdeki en beğendiğim kadınlardan bir tanesi. Ama baktığımda benzerlik görüyorum diyemeyeceğim. Belki gözlerimizin büyük oluşu ve ten rengimiz benzer yanlarımız denilebilir.

Homeland dizisinden tanıdığımız Claire Danes ile devam edelim. Claire Danes’e benzetildiğim yorumları görünce aslında düşündüm ki bir insana benzemek ya da bir insanı bir başkasına benzetmek konusunda en önemli kıstaslar göz yapısı ve burun. Göz yapısı, rengi ve burun şekli benzerlik gösteren insanların benzediklerini kolaylıkla söylemeniz mümkün. Claire Danes’in Homeland’daki hallerine değil de bazı fotoğraflarındaki hallerine baktığımda birbirimizi kısmen anımsatıyoruz diyebilirim.

Hemen hemen her videomda, bir çok instagram fotoğrafımda defalarca karşılaştığım bir yorum: ‘’Esra Erol’a ne kadar çok benziyorsunuz!’’ Şu ana kadar bahsettiğim tüm isimlerle çok küçük de olsa benzerlikler gördüğümü söyledim. Ama bana sorarsanız en en ufak dahi bir benzerlik, bir anımsatma göremediğim tek isim Esra Erol.

Bir dönem ülkemizde de popüler olan bir yabancı gençlik dizisi Pretty Little Liars ile tanınan oyuncu Ashley Benson da listede. Çok fazla kişi tarafından benzetilmedik ama yine de görünce ilgimi çeken isimlerden. Aslında Google görsellerden arattığınızda göreceksiniz, o da benim gibi zaman içinde değişimlere uğramış. Saçını kumral yapmış, sarışın olmuş, bir dönem kilo almış sonra kilo vermiş vs. Bence benzemiyoruz ama benzetildiğimizden şikayet ettiğimi söyleyemem çünkü çok güzel yüzlü, güzel bir kadın.

Margot Robbie benzetilmekten şikayetçi değilim demişken çok beğendiğim, müthiş güzel bir kadın daha var sırada o da Margot Robbie. Ama üzülerek hiç benzemediğimizi düşündüğümü söylemeliyim.

Yine mavi göz benzerliği ile listede yer bulduğunu düşündüğüm, çok karakteristik bir yüze sahip güzel oyuncu Annabelle Wallis. Yakın çevremden de bazı özellikleriniz benziyor yorumunu almama rağmen genel olarak baktığımda benzemediğimizi düşünüyorum.

Gelelim yorumları gördüğümde içten içe mutlu olmadan edemediğim isimlerden birine. Meg Ryan çok asil ve güzel bulduğum, bayıldığım bir kadın. Dolayısıyla ona benzetilmeyi de iltifat kabul ediyorum ama ben benzetemedim 🙂

Michelle Pfeiffer benzetilmeyi iltifat kabul ettiğim kadınlardan. Hem gençlik halleri hem de yaş aldığı hallerine baktığım zaman yüz hatlarımızı benzetemiyorum. Ama umarım ben de kendisi gibi güzel yaş alırım.

En çok benzediğim ismi sonlara saklamak istedim. Ben de zaman zaman aynada kendime bakıp benzerliğimize inanamıyorum. Leonardo Dicaprio! Şaka bir yana ama bu yorumu gördüğümde çok gülmüştüm. Oyunculuğunu hala çok beğenirim, küçüklüğümde de herkes gibi ben de hayranıydım. Bence de göz kapaklarımız oldukça benziyor :))

Adele. Kaş yapısı, dudakları, burnu, gözleri, saçı her şeyimiz birbirinden çok farklı. Yine göz rengimiz üzerinden yorumlayacağım ama sanıyorum ki göz rengimizden dolayı bu yorumu aldım. Bakıyorum amaa, hiç mi hiç benzetemiyorum.

Daha çok çocukluk-ergenlik yıllarımda benzetildiğim Cameron Diaz’la olan benzerliğimizi yorumlayacak olursam onun da 18-20’li yaşlarındaki halleriyle benzerlik söz konusu. Hatta o yaşlardayken aile içinde de Cameron Diaz’a benzetildiğim olurdu. Saç rengimiz, enerjimiz bence de benziyor.

Tshirt: Mango

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *