Makyaj

İLGİNÇ KOZMETİK ALETLERİ DENİYORUM

By  | 

Çok özlediğiniz ve istediğiniz yeni blog yazımdan Merhaba. Artık youtube kanalım ve benimle özdeşleşen ilginç makyaj ve güzellik ürünlerinin bir yenisiyle karşınızdayım. Özellikle yurtdışında bu ürünlerin daha çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Malesef ülkemizde bu ürünlere çokta kolay ulaşamıyoruz. Fakat ben sizler için bu ürünleri yurtdışından sipariş edip gözlemlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Youtube kanalımdan bu ürünlerin videosuna ulaşabilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz.

Isıtmalı Kirpik Kıvırıcısı (Heated Eyelash Curler)

Isıtarak kirpiklerimizi kıvıracağı vaadini veren bu alet bildiğimiz kumanda pili ile çalışmaktadır. Normal hayatımda da kirpiklerimi kıvırmayı çok tercih eden bir insan değilim. Isıtarak kirpikleri kıvırma olayı ilgimi çekmişti fakat bu alet kirpiklerimin sadece belli bir kısmını sıkıştırıyor ve 3 kere denememe rağmen sadece kirpiklerimi birbirine karıştırmaktan başka bir işe yaramadı.

Bella Hadid Efect Veren Yüz Germe Askısı (The Facelift Band)

Bu aleti ilk gördüğüm anda 90’lar da kullanılan şeffaf sütyen askısına benzettim. Askının iki ucunda bulunan tokalarda günümüzde hala kullanılan saç çıtçıtı tokasına benzemektedir. Saçı iki yandan gererek bu tokalarla sabitliyor ve askıyı kafa yapımıza uygun olarak sıkıyoruz. Etkisine inanamadım. Adeta botoks yaptırmışım gibi göz çevremi geriyor ve yuvarlak olan gözlerim resmen badem göz halini alıyordu.

Titreşimli Makyaj Süngeri

Bu ürünü satın alırken işe ne kadar yarayacağı konusunda ön yargılıydım. Bildiğimiz makyaj süngerleri zaten fondoteni yayma konusunda yeterince işe yarıyordu. Titreşim nasıl bir fark yaratabilir gibi kafamda soru işaretleri oluşmuştu. Ürünü kullandığımda yüzümdeki titreşim etkisi masaj efektini veriyor fakat bunun dışında eski süngerlerimiz gibi yine fondoteni yaymak için bir efor sarfetmemiz gerekiyordu. Kesinlikle çok alınması gereken bir ürün değil ama yüzünüzde oluşacak masaj efektini kesinlikle seveceksiniz.

At Kuyruğu Gürleştirici (Pony Puffin)

Denediğim bütün ürünler arasında sanırım en önyargılı olduğum ürün buydu. Ürün şeffaf yapısıyla dikkat çekmekte ve saçı üstten ayırarak alt tarafa bu ürünü yerleştiriyor ve saçı bağlıyoruz. Sonrasında altta bıraktığımız saçıda ikinci bir toka yardımıyla bağlıyoruz. Before After halini gördüğünüz zaman zaten sizlerde inanamayacaksınız. Asla işe yaramasını beklemediğim bu ürün at kuyruğumun daha gür gözükmesini sağlamıştı.

Silikon Yüz ve Göz Masaj Seti (5 Stars United Eye and Face Vacuum Massage Cup Kit)

Minik plastik hunilere benzeyen bu ürünü cildinize herhangi bir nemlendirici ürünü yedirdikten sonra kullanırsak daha etkili olucağını söyleyebilirim. Ürünü yüzünüze vakumlayarak yanlara doğru çekerek bir masaj etkisi yaratabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırdığını düşünüyorum. Fakat hassas ciltli insanlar için kesinlikle yanlış bir ürün. Bende o insanlardan biri olarak söyleyebilirim ki ürün vakum etkisiyle cildi kızartıyor hatta ürünü daha fazla kullanmaya devam etseydim morarmaya kadar gidebiliceğini söyleyebilirim.

Yüz Germe Bandı (Dodo Label)

Özellikle Koreli insanların ciltleri için ne kadar uğraş verdiklerini artık hepimiz biliyoruz. Bu bant aynı yara bandı gibi ve üzerinde bulunan ok işaretleriyle yüzünüzü ok işaretleri yönünde gererek yapıştırmamız gerekmektedir. Fakat beni en çok hayal kırıklığına uğratan ürün bu oldu. Asla yüzüme yapışmadı ve yapışkanlık özelliğini hemen kaybederek etkisini yitirdi.

Videodaki Makyajım
Fondoten : Benefit Happy Soft Blur Foundation
Far : Mac Woodwinked
Ruj : Mac x Merve Ozkaynak Down To An Art
Allık : Physicians Formula Butter Bronzer ( Sunkissed )
Maskara : Smash Box Superfan
Gömlek : Vintage

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.