Alışveriş

Favori Teknolojik Ürünlerim

By  | 

Kullanışlı ve eğlenceli bulduğum teknolojik ürünlerle ilgili yeni bir inceleme videosu ile deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım keyifle izlersiniz.

Waterfi Waterproof  Ipod Shuffle

Bu sezon en sevdiğim teknolojik ürünle başlamak istedim. Yazın denizde, havuzda yüzerken bir yandan da müzik dinlemek çok eğlenceli… Spor yaparken müzik dinleyebileceğiniz harika bir mp3 çalar. Waterfi markası kendi su geçirmez kulaklığı ile Ipod Shuffle’ı bir arada tasarlamış ve ürün içerisinde farklı kulaklık uçları da bulunuyor. Siz hangi kulaklık ucuyla rahat ediyorsanız onu seçebiliyorsunuz. Müziksiz olmaz diyenlerin çok seveceği bir teknolojik ürün diyebilirim.

Selfie Ring Light

Birçok YouTuber’da görmüş olabileceğiniz yuvarlak ışıklardan (ring light) ben de satın aldım ancak benim gözlerim renkli olduğu için bu ışık gözbebeklerimi uzaylı gibi gösterdi o nedenle çok kullanamıyorum. Ama telefonuma takarak kullandığım küçük boy ışığını özellikle akşamları selfie çekmek istediğimde kullanıyorum. Boyutu da çantaya atmalık olduğu için oldukça pratik…

Philips Hue

Üç farklı Philips Hue ışığını sizlerle paylaşmak istedim. Biri ampul şeklinde, biri Go adında ve şarj edilip her yere taşınabilen ışık şeklinde, diğeri de şerit olanı… Bu ışıkların en önemli özelliği telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile yönetilebilir olması ve bu uygulama ile ışıkların renk değiştirebilmesi. İsterseniz kitap okurken sakin bir ortam yaratmak için ışıkların rengini ayarlayabilirsiniz, isterseniz müzik dinlerken tempoya göre hareketli bir ışık efekti yaratabilirsiniz. Aslında uygulamanın size sunduğu farklı alternatiflerle bu ışıkları kendinize göre ayarlayabilirsiniz mesela uyanma zamanınıza göre ayarladığınızda güneş doğar gibi odayı aydınlatarak sizi uyandırıyor.

IFTTT

Philips Hue ile ilgili bir uygulamadan da söz etmek istedim. Philips Hue ile kullanılabildiği gibi birçok farklı cihazla da kullanılabilen bir uygulama… IFTTT “If, This,Than,That” ; bu olursa şunu da yap gibi yorumlanabilecek bir adı var. Bu videomda ben IFTTT’yi Philips Hue ile bağlantılı anlatmak istedim ama bu uygulamayı destekleyen birçok cihaz da bulunuyor. Philips Hue ile ilgili mesela eve geldiğimde ışıkları yak özelliğini kullanmak isterseniz, siz eve yaklaştığınızda GPS’den bu alete bilgi ulaşıyor ve ışıklar otomatik olarak devreye giriyor. İsterseniz kendinize göre tariflerde oluşturabiliyorsunuz. Bu olursa, şunu yap gibi durumlara özel ışıklarınızı ayarlayabilirsiniz.

Belkin WEMO

Akıllı bir priz olan Belkin WEMO, uzaktan yönetilebilen bir özelliğe sahip… Ütü, vantilatör, su ısıtıcısı gibi cihazları ya da hangi cihazı kullanmak isterseniz bu prize taktığınızda uzaktan yönetilebilir hale geliyor. Bu cihazın WEMO adında uygulaması bulunuyor, uygulama üzerinden prizi açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca, bir önce bahsettiğim IFTTT uygulaması ile de yönetebiliyorum. Örneğin, İstanbul’da hava 30 derece olduğunda, vantilatörü çalıştır dediğimde bu prize takılı olan vantilatör çalışmaya başlıyor. Bunun gibi birçok kişiselleştirilmiş ayar yapabiliyorsunuz.

Canon Selphy Yazıcı

Küçük boyutta, oldukça pratik bir fotoğraf yazıcısını da sizlerle paylaşmak istedim. Fotoğrafçıları üzebilecek bir ürün ama gerçekten fotoğraf baskısını çok kolaylaştıran bir yazıcı… Biz bu yazıcıyı özellikle Melisa için pasaport vesikalığı ihtiyacımız olduğunda denedik ve başarılı sonuç alınca vesikalıklar için de kullanacağımızı gördük. Ayrıca, sevdiğim fotoğrafları kolayca bastırıp çerçevelerle evde her yere yerleştirdim. Bu tür pratik ve küçük boyutlu bir fotoğraf yazıcısı arıyorsanız, Canon Selphy’e de bakmanızı tavsiye ederim.

Edelkrone Slider

Ben bu ürünü yabancı YouTuber’larda gördüm ve araştırdığımda Ankara merkezli bir marka olduğunu öğrendim, çok da gurur duydum. Bu aletle kameranızın kaydırma hareketini, uzaklaşıp, yakınlaşmasını yönetebiliyorsunuz. Muhteşem çekimler yapılabiliyor bu aletle, ben hala öğrenme aşamasındayım ama yakında video çekimlerimde de farklı tekniklerini denemek istiyorum.
Bahsettiğim teknolojik ürünlerin tüm detayları için Favori Teknolojik Ürünlerim videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *