Diğer

EN YÜKSEK PUANLI TATLICILARI DENEDİM! 🍰 ⭐⭐⭐⭐

By  | 

Bu sefer İstanbul’daki en yüksek puanlı tatlıcıları gezdim. Profiterol ‘den, baklavaya, muhallebiden, sütlaca ve bir çok tatlı denedim. Videoyu hazırlamadan önce Google Maps’de arama kısmında profiterol, muhallebi, baklava ve aklıma gelen diğer tatlıları yazdım, en yüksek puan ve en fazla oyu almış olan tatlıcıları gezdim. SPONSORLU DEĞİLDİR.

İnci Profiterol/ Beyoğlu
Bugüne kadar hayatınızda hiç İnci’den profiterol yemediyseniz hiç profiterol yememişsinizdir diye düşünüyorum. Gerçketen inanılmaz lezzetli ve yıllardır hiç değişmeyen lezzetini hala koruyor. Bu profiterolü diğer tatlıcılardan ayıran en önemli özelliği pamuk gibi ağzınızda dağılıyor.

Karaköy Güllüoğlu Baklava
Eminim ki sizin de en az bir defa buraya yolunuz düşmüştür. Ben ise her Karaköy’e yolum düştüğünde buraya mutlaka uğrarım. Baklavaları gerçekten çok lezzetli ve çıtır çıtır. Zaten çatalı bir kere batırdığınızda o çıkan sesten anlayabilirsiniz. Tek kelime ile muhteşem ve aldığı tüm puanları hakettiğini düşünüyorum.

Göreme Muhallebicisi
Herkes tarafından çok sevilen bu mekanın çok çeşitte sütlü tatlıları var. Buranın en çok tercih edilen tatlıları; tavuk göğsü, kazandibi ve sütlaç olduğunu söylediler. Benim sütlü tatlıdan beklediğim ilk kişi şey çok şekerli olmaması ve buram buram süt kokması. Hepsi gerçekten şahane lezzette, bayılarak yediğim tatlılar oldu. Şekerleri çok orantılı ve tazecik.

Asuman / Moda
Bugün bu mekana Asuman tatlısını yemeye geldim. Mekana daha evvel geldiyseniz bilirsiniz, burası gerçekten tam bir çikolata müzesi. Asuman’ı orjinal servis edildiği şekilde ben de sipariş ettim. İçinde çıtır çıtır ağzınıza geldiğinde sizi rüyada gibi hissettirecek şeyler geliyor. Gerçekten çikolatalı tatlıları çok güzel. Asuman’ı daha önce duymadıysanız ve gelmediyseniz buraya mutlaka uğramanızı tavsiye ediyorum.

B Blok / Beşiktaş-Akaretler
Bu mekanın hem browniesi hem de creemy cheesecakeleri çok meşhur. Bulut kadar yumuşak kıvamı ve tadı ile son derece lezzetli. Brownie ise içinde beyaz çikolataları olan yumuşacık, kıvamı ve tadı ile son derece lezzetli. Porsiyonları da çok büyük. Hala denemediyseniz, denemenizi tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *