Diğer

EGZOTİK MEYVELERİ YEDİM! GETİRENE BİR KASE ALTIN! Ft. TAA

By  | 

Birinden farklı tatlara sahip egzotik ve tropikal meyveleri tek tek gösterdim, kestim ve lezzetlerini denedim. Aynı zamanda bazılarının birbirinden ilginç hikayelerinden bahsettim. Umarım keyifle izlersiniz.

Videodaki egzotik ve tropikal meyveler:

Karambola https://mevy.co/2Y16guD
İsmi aynı zamanda yıldız meyvesi olarak geçiyor. Tatlı ekşi, egzotik ve 100 gramı yalnızca 31 kalori içeriyormuş. Aynı zamanda susuzluk hissini gideriyormuş. Bence kokusu tam olarak çim gibi.

Rambutan https://mevy.co/2Jg0GBh
Görüntüsü çok enteresan olan bu meyve, yılda iki defa meyve veriyormuş. Görüntüsü aynı deniz kestanesi gibi. Baskın bir tat yok, ben oldukça beğendim.

Mangosten https://mevy.co/2W9NTSH
25 metreye kadar büyüyen çam ağacı benzeri bir ağaçta yetişirmiş, egzotik meyvelerin kraliçesi olarak adlandırılıyormuş. Gerçekten içindeki kısım sarımsağa benziyor. Gerçekten tadı inanılmaz güzel. Çok beğendim.

Demir Hindi https://mevy.co/2FfsRMM
Bu meyve şerbeti ile çok ünlüymüş. İçi aynı hurma gibi gözüküyor. Tatlı ekşi bir tadı var.

Granadilla https://mevy.co/2Y2UbF9
Sub tropikal bir meyve imiş. Yılın 12 ayı boyunca ülkemize gelen bir meyve. Çok hafif bir meyve, içinde iri parçalı çekirdekleri var.

Pitahaya https://mevy.co/2CkHbli
Bir kaktüs meyvesi imiş ve kavun ile kivi karışımı bir tada sahipmiş. İç kısmının ise hangi renkte olacağı türüne göre değişiyormuş.

Çarkıfelek https://mevy.co/2O80VNz
Bu meyve birçok kozmetik malzemesinde kullanıldığını biliyorum. Çekirdekleri yenilen, yoğun tropikal bir kokusu var. Passion Fruit diye adlandırılıyor. Lif deposu ve c vitanimin ihtiyacının %50’ni karşılıyormuş.

Papaya https://mevy.co/2Tb9ZSG
Meyvesi haricinde çekirdekleri de yenilebiliyormuş. Çekirdekler öğütülerek yemeklerde baharat olarak da kullanılabilirmiş. Tadı aynı turba benziyor bence. Kurusunu daha önce denemiştim. Tazesi de çok güzel.

Hindistan Cevizi https://mevy.co/2F7dhl3
Herkesin bildiği hindistan cevizi ile ilgili çok değişik bir bilgi öğrendim. Olgunlaşmış hindistan cevizi yani markette sıkça satılan bütün halde olan, içindeki su kesinlikle içilmezmiş. Olgunlaşmamış olanların içilirmiş.

Sizin en beğendiğiniz meyve hangisi oldu?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *