Alışveriş

300TL H&M vs DEFACTO ALIŞVERİŞİ!

By  | 

300TL bütçeli alışveriş serimde bu defa H&M ile Defacto karşı karşıya. Her ikisinden de toplam 300TL’lik alışveriş yaptım. Umarım videomu keyifle izlersiniz.

İlk olarak Defacto Mağazası ile alışverişime başlıyorum. Bu sezonun trendi olan neon renkler, kargo pantolonlar, kamuflaj desenler ve nude tonlara oldukça yer verilmiş. Hem trendleri yakalayabilmek hem de dolabınızda mutlaka olması gerekenler için farklı kombinler yaptım.

Kombin: Bej Mom Jean, Haki Ceket ve Beyaz Basic Askılı Atlet
Pantolon bedenime tam oturdu, 36 beden aldım. Ceketi ise biraz daha oversize sevdiğim için M beden aldım. İçime ise basic bir askılı beyaz atlet giydim. Siz isterseniz içine hiç bir şey giymeden, ceketin önünü kapatarak da kombinleyebilirsiniz. Bu sezon safari etkisi oldukça moda. Bu görünüm hem günlük kombin için hem de son zamanların trendlerini yakalamak için oldukça ideal.

Bej Mom Jean 80₺
Haki Ceket 100₺
Beyaz Askılı Atlet 25₺

2. Kombin: Yeşil Neon Rüzgarlık, Bej Mom Jean
Bu rüzgarlığı aynı zamanda tayt ile de kombinleyebilirsiniz, full neon renkler ile de kombinleyebilirsiniz. Bunu spora giderken kullanabileceğiniz gibi günlük kombinlerinizde de kullanabilirsiniz.

Neon Rüzgarlık 90₺

3. Kombin: Siyah Ceket, Bej Mom Jean, Beyaz Basic Askılı Atlet
Bu kombini de kesinlikle çok beğendim. Siyah ceket çok şık duruyor. Ancak fiyatı sebebiyle diğer kombinlediğim parçalar ile birlikte bütçemi aştığı için alamadım. Günlük kombinlerinizde mutlaka kullanabileceğiniz bir ceket.

Siyah Ceket 140₺

4. Kombin: Pembe Neon Ceket, Jean, Siyah Kolsuz Tshirt
Jean kalıbını çok beğendim. 36 bedeni üzerime tam oldu. Ceketin rengini ve kalıbını çok sevdim. Farklı renkleri de bulunuyor; ancak ben özellikle bu rengini çok sevdim. İçimde bulunan siyah tshirtü kombini tamamlaması için aldım. Sizin dolabınızda düz bir siyah tshirt mutlaka vardır, satın almanıza gerek yok. Evde olan bir tshirt ile de kombinleyebilirsiniz.

Pembe Neon Ceket 80₺
Jean 80₺
Siyah Kolsuz Tshirt 25₺

5. Kombin: Lila Tshirt, Jean
Dördüncü kombinimdeki üst ürünleri çıkararak, rengine bayıldığım bir tshirt giydim. Bu tshirt de son derece tatlı görünüyor.

Lila Tshirt 25₺

6. Kombin: Sarı Çizgili Gömlek, Jean
Bu sezon sarı renkte oldukça popüler ve ben bu gömleği çok sevdim. Ben kombinimi tamamlarken bu gömleği bağlamayı tercih ettim. Siz yüksek bel bir jean ile gömleği içine kıvırarak da alabilirsiniz.

Sarı Çizgili Gömlek 40₺

H&M de aynı şekilde safari trenlerine, zebra stillerine oldukça yer vermiş. Sizler için farklı kombinler yaptım.

Kombin: Jean, Keten Uzun Kollu Bluz
Pantolonun kalıbı özellikle çok şık ve giydiğinizde tam oturuyor. Bluz da aynı şekilde kesinlikle basic kıyafetler giyinmeyi seven bir insansanız bu kombim çok hoşunuza gidecek.

Jean 129₺
Keten Uzun Kollu Bluz 80₺

2. Kombin: Kamuflaj Tshirt, Jean
Bu sene kamulfaj deseni oldukça moda. H&M’de de bu sezonun trend parçalarını çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu kombinde oldukça ideal ve aynı zamanda son trendleri yakalamak için bu kombine yer verebilirsiniz.

Kamuflaj Tshirt 30₺
Jean 119₺

3. Kombin: Mint Çizgili Keten Gömlek, Jean
Mint rengi de diğer bahsettiğim renkler gibi bu sene oldukça trend renkler arasında. Günlük kombinleyeceğiniz harika bir gömlek.

Mint Çizgili Keten Gömlek 60₺
Jean 119₺

4. Kombin: Barok Saten Gömlek, Jean
Esaslı parçalar giymek isteyenler için ipek saten bir gömlek ile jean kombinleyebilirsiniz. Oldukça şık ve kurtarıcı bir görünüm oldu.

Barok Saten Gömlek 169₺
Jean 119₺

5. Kombin: Siyah Jean, Beyaz Bluz
Tüm bedeninize kavrayan, ister klasik ister spor kombinleyebileceğiniz bu pantolonu çok beğendim. Bluzun ise yaka detayı çok hoş duruyor.

Siyah Jean 60₺
Beyaz Bluz 60₺

6. Kombin: Leopar Gömlek & Mint Yeşili Gömlek Siyah Jean
Bu kombinlerimde ise siyah pantolonu daha farklı nasıl kombinleyebilirsiniz onu gösterdim. Umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.

Leopar Gömlek 80₺
Mint Yeşili Gömlek 100₺
Siyah Jean 60₺

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *