Makyaj

Sonbahar Makyajı

By  | 

Bir Sonbahar çocuğu olarak bu güzel mevsimin bende hep ayrı bir yeri var.  Sonbahar gelince ben  nedense makyaj yaparken hep kahve, altın, bakır tonlarını kullanmak isterim ama bu sefer biraz daha farklı bir makyaj denemesi yapmak için ağırlıklı olarak yeşil tonları kullandım.

Sonbahar Makyajı‘nda rujunuzu daha açık tonlarda tercih ederseniz günlük kullanılabilir bir sonbahar makyajı, benim gibi bordo tonlarda koyu bir ruj tercih ederseniz de daha dramatik ve iddialı bir sonbahar makyajı elde edebilirsiniz 🙂

Sonbahar Makyajı

1- Makyajıma NARS Pro-prime makyaj altı bazıyla başlıyorum.

2- Biraz iddialı bir makyaj olduğu için daha mat bitişli bir fondöten tercih ettim. Clarins Everlasting Foundation (Sand 108) Ürünü tüm yüzüme ve boynumun az bir bölümüne ellerim yardımıyla yaydım.

3- T bölgem yağlı olduğundan Sephora 59 numaralı pudra fırçasıyla cildimin üzerinden hafifçe transparan pudra geçtim eğer siz de hafif ışıltılı bir tranparan pudra denemek isterseniz Shiseido Translucent Pressed Powder tam size göre.

4- Göz altı kapatıcısında son zamanlarda Mac’in Mineralize serisindeki NW20 rengini kullanıyorm. Bu serinin diğer ürünleri normalde kuru veya normal ciltler için uygun ama göz altında böyle bir ayrım yapmak doğru değil çünkü kim saten bitişli bir göz altı kapatıcısı istemez ki…

5- Cildimde aydınlatmak istediğim bölgelerimi RIMMEL LONDON Match Perfection 230( Fair/Light) kapatıcısıyla aydınlatıyorum.

6- H&M Eyebrow Liner (Light Brown) ile kaşlarımın altındaki boşlukları doldurup yine H&M Eyebrow Fix ile kaşlarıma şekil verdim.

Sonbahar Makyajı

7- Flormar Quartet 406 numaralı paletindeki koyu yeşil rengi goz kapağımın tamamına, bronz rengi goz kapağımın bitiş kısmına ve palettiki en açık fıstık yeşili rengi ise göz kapağımın katlandığı bölüme bir hat cizdim ve alt kirpik diplerime de bu yeşili uyguladım. Tüm farların birbirine karışıp dolğal bir görünüm vermesi için de MAC 224 numaralı karıştırma fırçası kullandım.  Ve yeşil tonunu daha baskın kılmak için Flormar Miracle Pen Slimtouch (005 Emerald Green) kullandım.

8- Clinique Cream Shaper (101 Black Diamond) göz kalemini gözümün içine sürdüm ve Clinique Lash Building Primer ile maskara öncesi kirpiklerimi hazıladım sonrasında tek kat NYC Big Bold Mascara uyguladım.

Sonbahar Makyajı

9- Yanaklarıma The Balm Hot Mama allık sürdüm.

10- Son olarak rengine bayıldığım fakat kapatıcılığını ve kuruluğunu sevmediğim CHANEL Rouge Allure (109 Rouge Noir)’ın altına MAC Mineralize NW20 kapatıcımı hafifçe sürdüm ve ardından ruju  da uyguladıktan sonra dudak fırçasıyla düzelttim.

Ürünler:
NARS Pro-Prime Ligt Optimizing Primer
CLARINS Everlasting Foundation ( Sand 108)
SHISEIDO Transculent Pressed Powder
MAC Mineralize NW20
RIMMEL LONDON Match Perfection (230 Fair/Light)
H&M Eyebrow Liner (Light Brown)
H&M Eyebrow Fix
Flormar Quartet 406 Eye Shadow Palette
lormar Miracle Pen Slimtouch (005 Emerald Green)
Clinique Cream Shaper Eye Pencil (101 Black Diamond)
Clinique Lash Building Primer
NYC Big Bold Mascara
The Balm Hot Mama
CHANEL Rouge Allure (109 Rouge Noir)
Bluz: H&M
Saç Bandı: H&M
Bileklik: Nike Fuelband+
Oje: CND Vinylux

 

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *