Bakım

20 TL Yağ 850 TL Yağ’a Karşı

By  | 

Uygun fiyatlı ve yüksek fiyatlı ürünleri deneyip karşılaştırdığım seride bu defa 850 lira değerinde La Mer marka Renewal Oil ile Rival De Loop’un Vital Reife Haut adlı yüz bakım yağını 20 TL vs 850 TL Cilt Bakım Yağı videomda karşılaştırdım. Bakalım her ikisinin de performansı nasılmış?

La Mer Renewal Oil mevy.co/2B23VqD

Cilt bakım yağları, cilt bakım rutinimize hızlı bir giriş yaptı. Ben karma ciltli olduğum için açıkçası beni korkutuyordu. Ama denedikçe gördüm ki cilt yapları cildin nemlendirmesinde oldukça etkili. La Mer’in daha önce de favorilerime koyduğum bu yağının etkileri nasıl derseniz detaylarıyla anlattım.

Cilde canlı bir parlaklık kazandırdığı, dolgunlaştırıp nemlendirdiği ve cilt bariyerini güçlendirdiği vaad edilen anti-aging etkili bir ürün. İçeriğinde okaliptüs, ayçiçeği gibi bitki yağları ağırlıklı olmak üzere susam, badem gibi bir çok yağ özleri mevcut.

Yağlar hakkında yanlış bildiğimiz bir algı var, o konuya da bir açıklık getirmek istiyorum. Cildim zaten yağlı cilt yağları kullanmamalıyım algısı tamamen doğru değil. Önemli olan doğru yağı içeren ürünü bulmanız ve cilt hassasiyetine dikkat etmeniz.

Çift fazlı bir yağ ve dediğim gibi anti aging etkili. Her iki ürün de aslına bakarsanız daha 30 yaş üzeri yaş gruplarına hitap ediyor diyebilirim. La mer’in yapısı ve kokusu mükemmel. Yağlı bir his bırakmadan nemlendirdiğini hissediyorsunuz. Kullanmadan önce iyice çalkalamanız ve bir pompa kadar ürünü cildinize yavaşça masaj yaparak uygulamanız gerekiyor.  850 TL

Rival De Loop Vital Reife Haut

İçerikleri oldukça benzer. İkisinin de içeriklerini araştırdığımda gördüm ki aynı bitki özlerini barındırıyorlar. Rival diğerine göre çok daha ince yapıda ve dolayısıyla sürmek ve cilde yedirmek daha kolay. Bitki özlü bir kokuya sahip. La Mer buna oranla daha parfüm kokusuna sahip. 20 TL

Yağları kullanmak için birden fazla yöntem var aslına bakarsanız. Dilerseniz benim yaptığım gibi temizlenmiş cildinize nemlendirici olarak güzelce yedirerek uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem ise nemlendiricinizin içerisine 2-3 damla damlatarak uygulamak ve son olarak da nemlendiricinizin üzerine uygulamak. Fondöteninize karıştırarak uygulamak da canlı ve doğal bir ten görünümü sağlayacaktır bu da minik bir makyaj hilesi gibi aklınızda olsun.

Yağların en sevdiğim etkisi de cilde verdiği aydınlık, parlak görünüm. Nemlendirici kremlerden farklı olarak yağların en önemli özeliği cildinize sağladığı bu aydınlık görüntü.

Yüzümün bir tarafına La Mer diğer tarafına da Rival De Loop markalı yağları uyguladıktan sonraki yorumlarıma gelecek olursam: Her ikisi de cildimi çok güzel nemlendirdi. Cildim hassas ve alerjiye yatkın olmasına rağmen her iki tarafta da herhangi bir iritasyon ya da kaşınma vb gözlemlemedim. Anti aging yani yaşlanma karşıtı ürünlerde özellikle de yağlarda faydalarını uzun vadede görebilirsiniz ama benim ilk izlenimlerim son derece olumlu. Eğer cilt bakımın rutininize yağları da eklemek istiyorsanız belki yüksek fiyatlı ürünlerden önce daha uygun fiyatlı ürünleri deneyerek başlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DsO2KCr0JD0

Sweatshirt: Mudo http://mevy.co/2B2NbQa
Neon Flamingo: Bonvagon

Bu Videodaki Makyajım:
Ruj: Flormar Silk Matte http://mevy.co/2BItevx
Bronzer: Benefit Hoola Lite
Maskara:
Far: Inglot Freedom System Far Paleti http://mevy.co/2AWlnZZ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *