Alışveriş

Makyaj Koleksiyonum 2017

By  | 

Son bir kaç videomda, fotoğrafların ve diğer videoların altına yorum yazarak en çok istediğiniz içeriklerle karşınızdayım. Ruj muadilleri, yağlı saçlar için çözümler ve tatil çantamda ne var videolarımdan sonra Makyaj Koleksiyonum’un son haline Makyaj Koleksiyonum 2017 videomda birlikte bakalım istedim. Makyajımda uygun fiyatlı ve yüksek fiyatlı alternatifleri kullanmayı sevdiğimden ürünler de böyle bir karma halinde.

Düzenlemede kullandığım şifonyer ve hem makyaj hem de çalışma masası olarak kullandığım, zaman zaman videolarda arkaplanda görmüş olabileceğiniz masa IKEA’dan. Bir de çok işlevsel ve kullanımı rahat bir servis arabası var yine Ikea’dan aldığım. Onu da tekerlekli bir organizer raf olarak kullanıyorum ve her an elimin altında olmasını istediğim malzemeleri yerleştirdim. MALM şifonyer tüm makyaj malzemerlimi alıyor. Ben bir de çekmecelerine altın rengi bantla küçük bir dokunuş yaparak daha kişiselleştirdim. Yalnız belirtmemde de fayda var bu şifonyeri mutlaka duvara sabitlemelisiniz. Çünkü çekmecelerin 2 ya da 3 tanesini aynı anda açarsanız ağırlık yüzünden öne devrilme riski taşıyor.

Makyaj malzemelerimi düzenli tutma konusunda pleksi kutular ve çekmeceli üniteler çok işe yarıyor. Bir çok yerde bulabileceğiniz şifonyerin üzerine duran bu çekmeceli olanı Zara Home’dan aldım. Tüm tekli farlarımı, krem farlarımı, likit farlarımı burada muhafaza ediyorum. Krem farlar oldukça pratik. Bir çok markanınkini kullanıyorum. Uygun fiyatlı öneri isterseniz Maybelline yüksek fiyatlılarda ise Bobbi Brown ve MAC’in ürünlerini tavsiye ederim. Kalem farlarım da krem farların yanındaki çekmecede. Onun altında ise tekli farlarım var. Yüksek ve uygun fiyatlı markalar bir arada. MAC, Douglas, Flormar… Flormar’ın tekli mat farlarını baz olarak ve kaç kemiğimi aydınlatmada kullanıyorum. Pleksi ünitenin en alt çekmecesinde de yüksek fiyatlı bir kaç tane tekli ve dörtlü paletler var. En sevdiklerimden bir tanesi Bobbi Brown’un tekli farları. En popüler olanlarından evladiyelik bir renk olan CAMEL rengi var. Dose of Colors markasının tekli farları da ülkemizde maalesef olmayan benim bir yurtdışı seyahatimde aldığım severek kullandığım ürünler. Yurtdışına gittiğinizde makyaj alışverişi yapmayı seviyorsanız aklınızda olsun diyeceğim bir marka.

Şifonyerin üstündeki cam kavanozlarda da göz ve dudak kalemlerim var. Genelde ten rengi göz kalemi, gece makyajı yapıyorsam siyah nadiren de kahverengi göz kalemi kullanıyorum. Dudak kalemlerim içinde de ağırlıklı olarak MAC ürünleri yer alıyor. Subculture muhteşem bir nude kalem isterseniz ruj gibi de kullanabilirsiniz. MAC Stone yine favorilerimden. Bunu farklı rujlarla karıştırarak değişik renkler elde edebilirsiniz. Oriflame, Kiko diğer markalardan dudak kalemlerim.

Rujlarımı da yine pleksi bir ruj ünitesinde muhafaza ediyorum. Genelde benzer tonları kullanıyorum. Kahve alt tonlu, şeftali alt tonlu rujlar en çok kullandıklarım. Chanel, Bobbi Brown, Estee Lauder rujlarım buradalar.

Çekmecelere geçecek olursam. Birinci çekmecede yine Zara Home’dan aldığım hasır sepetlerin içinde yüksek fiyatlı ve uygun fiyatlı far paletlerim var. Renk tonlarına ve markalarına göre ayırmaya çalıştım. Naked 1, 2, 3 serisini çok seviyorum. Too Faced’in Chocolate far paleti en çok kullandıklarımdan. Uygun fiyatlı paletlerimin renk tonları ise yükseklerden çok farklı değil. Günlük makyajlarımda en çok kullandığım ürünler ve renkler bu kısımda.

İkinci çekmecede ise: fondötenlerim, bazlarım ve göz altı kapatıcılarım ve aydınlatıcılar var. Fondöten dosyası videom için aldığım ürünler dışında çok fazla fondöten almadım. Ürün incelemeler için aldığım Yves Saint Laurent, Dior gibi markaların ürünleri de burada. Far bazlarım ve renk düzenleyici ürünlerim ve kremsi kontür ürünleri bir aradalar. Kapaklı pleksi kutunun içinde de yine bir ürün inceleme videosu sonrası sayıları artan hem yüksek hem uygun fiyatlı kapatıcılarım var. Bazılarını değerlendirmek için renkleri koyu olduğu için correcter olarak kullanıyorum. Makyaj altı bazlarım, likit ve stick formdaki aydınlatıcılar ise hemen yanındaki sepetin içinde yar alıyorlar.

Son çekmece ise içlerinde en düzenli olan çekmece. Daha önceki makyaj koleksiyonu videomda da gösterdiğim ve hala kullandığım 🙂 Ikea’nın çocuk bölümündeki renkli plastik kapaklı kutular ve mutfak bölümünden aldığım bölmeli plastik kutu bu çekmecede. İlk bölmesinde bronzer ve şeftali tonlu allıklarım var. Pembe allıklar hemen yanında. En sevdiğim kısım ise hem toz hem kompakt formlu, uygu yüksek fiyatlı karışık transparan pudralarımın olduğu kısım. Kompakt formlu aydınlatıcılarım da burada. Mac, The Balm, H&M markalara ait. En az kullandığım ürünlerin yer aldığı bölüm ise kremsi, kalem formda, yumuşak allıkların olduğu bölüm.

Renkli kutulardan birinde uygun fiyatlı rujlarım var. Note, Maybelline, Golden Rose…  BB ve CC krem dosyası videom için aldığım ürünleri de bu kutularda saklıyorum. Bir kutuda yüksek fiyatlı diğerinde de uygun fiyatlı olanlar var. Takma kirpiklerim bir kutuda, takme kirpik yapıştırıcısı, cımbızı ise diğerinde.  Takma kirpiklerde House of Lashes markasının ürünleri var.

Çekmeceleri bitirip makyaj / çalışma masama geçiyorum. Üzerinde kullandığım ve kullanmaya başlayacağım parfümlerim var. Chanel No:5, Jo Malone, Nina Ricci gibi. Cam, iki bölmeli kutunun içinde de en çok kullandığım MAC rujlarım ve hem yüksek hem uygun fiyatlı likit mat rujlarım var. Dört tane şahane tasarımlı Christian Louboutin rujum ise daha çok ‘’süs’’ gibi gözlere şenlik maksadıyla masanın üzerindeler zira kullanmaya pek kıyamıyorum 🙂 Fırçalarımdan en çok kullandıklarımı masanın üzerinde tutuyorum ama fırçaları açıkta tutmak çok önerdiğim bir şey değil. Ben sık sık solüsyonla temizlediğim için bırakabiliyorum. Size de tavsiyem ya kapalı bir kutu benzeri yerde tutmanız ya da günlük olarak temizlemeniz. Zara Home’dan aldığım deri görünümlü kutunun içinde de maskaralarımı saklıyorum. En sık kullandıklarım üstte, diğerlerini de alt bölmede tutuyorum.

Masanın çekmecelerinde ise allık, bronzer, en sevdiğim far paletim ve kapatıcım var. İkinci çekmecede transparan pudra, maskara, maskara bazı, fondöten karıştırma paleti ve spatulası da burada. Üçüncü çekmecede de el kremi, bir iki tane en çok kullandığum rujum ve dudak nemlendiricim var.

Yeni ürünler, eskimeyen favorilerim, inceleme ürünlerinden oluşan makyaj koleksiyonum ve makyaj düzenim bundan ibaret. Kullandığım düzenleyici ürünlerden bulabildiklerimin linklerini de aşağıda tek tek paylaşıyorum. Umarım faydalı olmuştur 🙂

Mavi Bluz: Mudo
Ikea Malm 3 Çekmeceli Şifonyer: http://mevy.co/2sAi5su
Ikea Lillasen Çalışma Masası: http://mevy.co/2tNBaqC
Ikea Raskog Servis Arabası: http://mevy.co/2rCcL6u
Zara Home Doğal Örgü Sepet: http://mevy.co/2tso0Qf
Zara Home Renkli Sepet: http://mevy.co/2rV5huy

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *